//

Nivogo, Make It Circular Challenge’da en iyi 50 proje arasında yer alan tek Türk girişimi oldu

Nivogo

Make It Circular Challenge’da En Başarılı 50 Girişimden Biri: Nivogo

Nivogo, Make It Circular Challenge’da en iyi 50 proje arasında yer alan tek Türk girişimi oldu

Gamex
1681118040 Ma aza d 1
Nivogo

Türkiye’nin Öncü Döngüsel Ekonomi Girişimi Nivogo, What Design Can Do (WDCD) platformu tarafından IKEA Foundation küresel ortaklığında düzenlenen Make It Circular Challenge’da en iyi 50 proje arasında yer alan tek Türk girişimi oldu. 

Türkiye’nin Ödüllü Öncü Döngüsel Ekonomi Girişimi Nivogo; döngüsel ekonomi alanında sürdürülebilir bir gelecek için yaratıcı fikirlerin, tasarımcıların, yaratıcı girişim ve start-upların dünya çapında yarıştığı Make It Circular Challenge’da 650 proje arasında finale kalan 50 projeden biri oldu.

“Ne Yiyoruz”, “Ne Giyiyoruz”, “Ne Alıyoruz”, “Nasıl Paketliyoruz” ve “Nasıl Yapıyoruz” olmak üzere beş ayrı kategorinin bulunduğu yarışa “Ne giyiyoruz” kategorisinde başvuran Nivogo, projesini “Var Olanı Kullan” yaklaşımıyla sunarak finale kalmayı başardı. 20 farklı ülkeden yaratıcı dönüşüm girişimlerini temsil eden 50 proje, aralarında Mayya Saliba, Joe Iles, Minnie Moll ve Teppei Fujiwara olmak üzere 40 tasarım ve döngüsellik uzmanından oluşan Seçim Komitesi tarafından belirlendi.

Nivogo
Nivogo

“Finale kalan projeler arasında tek Türk girişimi olarak yer almak bizim için oldukça gurur verici”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Nivogo Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa, “Global arenada döngüsel ekonomi alanında oldukça bilinen ve önemsenen yarışmanın finale kalan projeleri arasında tek Türk girişimi olarak yer almak bizim için oldukça gurur verici. Yarışmanın bizim için bir diğer önemi de Nivogo olarak dünyanın geleceğine ve döngüsel ekonomiye sağladığımız katma değeri uluslararası arenaya taşımak ve özellikle Türkiye’de döngüsel ekonominin merkezi olmak için çalışan bir girişim olduğunu duyurmak. Make It Circular Challenge bu anlamda sesimizin dünyaya ulaşması adına oldukça büyük bir adım olacak” şeklinde konuştu.

Dünya genelinde toplam 650 projenin başvurduğu ve 13 projenin ödüllendirileceği Make It Circular Challenge’in kazananları 3 Mayıs’ta açıklanacak.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Yıldırım

22, Hemşirelik(3) öğrencisi, dijital pazarlama, girişimcilik ve yaratıcı marka kurma hikayeleriyle ilgileniyor. Özgün, tutkulu, meraklı bir dünya anlayışına sahip.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.