Netflix’in Yeni Şifre Paylaşım Özelliği “Ev Ekle”

21 Eylül Çarşamba Neler Oldu? 📢

Son zamanlarda birçok yeniliğe imza atan Netflix şimdi ise uzun süredir konuşulan yeni şifreleme yöntemini devreye sokmaya hazırlanıyor. Bu yeni modelde kullanıcıların evinin dışında eklenen hesaplar için ek ücret ödenecek

Netflix'in Yeni Şifre Paylaşım  Özelliği “Ev Ekle”'

Geçtiğimiz günlerde Netflix’in reklamlı içerik modeli için Microsoft ile işbirliği yapacağı haberini paylaşmıştık. Şimdi ise bir hesabı birden çok kişinin kullanmasını önleyecek bir yeniliğe imza atıyor. Uzun süredir üstünde konuşulan ev ekleme modelini devreye sokmaya hazırlanan Netflix bu yeni yöntemle birlikte kullanıcılar arasında yaşanan şifre paylaşımının önüne geçmeyi hedefliyor. Netflix bu özelliği tüm ülkelerde hayata geçirmeden önce bazı ülkelerde deneme yapacak. Netflix’in deneme yapacağı ülkeler Dominik Cumhuriyeti, Guatemala, Arjantin, Honduras ve El Salvador olacak.

 

Yeni modelde yapılan plana göre temel, standart ve premium üyelikler olacak bu üyeliklerden temel üyelik fazladan 1 ev ekleme hakkı verirken standart üyelik 2 ve premium üyelik ise 3 ev ekleme hakkı verecek. Aynı zamanda Netflix’in test ülkelerinde eklenen ev başına yaklaşık 2.99 dolar alması bekleniyor. Bu yeni özelliğin Netflix adına nasıl etkileri olacağı ve ülkemiz adına izlenecek yol haritası bilinmezler arasında yer alıyor.

 

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.