Netflix Reklam Destekli Abonelik Modeli İçin Microsoft İle İşbirliği Yapmaya Hazırlanıyor

18 Ekim Salı Neler Oldu? 📢

Netflix yeni getireceği reklam destekli abonelik modeli için Microsoft ile işbirliği yapacak. Yapacağı bu anlaşmada ise Microsoft Netflix adına reklam sağlayıcısı olması bekleniyor.

Netflix Reklam Destekli Abonelik Modeli İçin Microsoft İle İşbirliği Yapmaya Hazırlanıyor

Netflix bir çok kez iddia edilen reklam modeline sonunda geçiyor. Netflix reklamsız yayın yapmayı amaç edinen bir platformdu fakat son zamanlarda artan fiyatlar üzerine abone sayısında ciddi oranda düşüş yaşayan Netflix kaybettiği gelir açığını reklamlı abonelik sistemiyle yeniden kazanmayı hedefliyor. Bu yeni gelişmelerle birlikte Netflix’in Microsoft ile işbirliği yapacağı da ortaya çıktı. Microsoft bu yeni modelde Netflix için reklam sağlayıcısı olacak. Markalar Microsoft aracılığıyla Netflix’te reklam verebilecek. Verilen reklamlar hangi kriterler esas alınarak verileceği ve bu reklam süreleri ne kadar olacağı hakkında bilgi verilmezken bu yeni modelin içerik anlamında bir kısıtlamaya da yol açmayacağı belirtildi.

 

Gamex

Netflix COO’su Greg Peters belirli hedefler doğrultusunda ilerleyeceklerini bu hedefler arasında ise tüketiciye çeşitli seçenekler sunmak ve reklam veren markalar adına da kaliteli bir iş çıkarmak olduğunu söylerken Microsoft’un da reklam konusunda deneyimli olduklarını ve üyeler adına gizlilik konusunda oldukça güçlü bir yapı kurması bunun yanında teknoloji ve satış alanında yarattıkları esneklik açsından da doğru tercih olduğunu ve bu bağlamda ortaklık konusunda da oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi. Microsoft web deneyimleri başkanı Mikhail Parakhin ise artık üyelerin içeriklere ulaşırken daha fazla seçeneğe sahip olacaklarını ve yalnızca Microsoft üzerinden reklam sunulabileceğini söylerken kişisel verilerin güvenliği konusunda da gizlilik yaklaşımını desteklendiğini ve bu ortaklıktan heyecan duyduğunu dile getirdi

 

Netflix Reklam Destekli Abonelik Modeli İçin Microsoft İle İşbirliği Yapmaya Hazırlanıyor

Netflix yeni modeli olan reklamlı abonelik sisteminin ne zaman tanıtılacağı hakkında bir açıklama yapılmazken bu yılın sonunda yapılacağı öngörülüyor. Bu yenilik Netflix adına çok önemli bir yere sahip olsa da kaybedilen aboneler ve gelir açısından işe yarayıp yaramayacağı ayrı bir merak konusu. Yakın zamanda en büyük rakibi olan Disney+ da reklamlı abonelik üzerine çalıştığı duyurmuştu.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.