Netflix Animal Logic’i Satın Alıyor

Netflix'in Çöküşü Duruyor

Netflix ünlü animasyon şirketi Animal Logic’i satın alıyor. Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre anlaşmanın tamamı nakit olarak yapılması planlanıyor.

 

Dolu dolu bir hafta geçiren Netflix şimdi de bir satın almaya imza atıyor. Avustralya merkezli ünlü animasyon şirketi Animal Logic’i satın almayı planladığı paylaşılan bilgiler arasında. Çok uzun süredir üye kaybı yaşayan yaşayan Netflix’te bu kayıp son çeyrekte yaklaşık 970 bin üye kaybeti bunun üzerine Netflix yeni stratejik hamlelere imza atmaya başladı. Bu hafta içinde Microsoft ile reklam destekli abonelik için anlaşmaya varan Netflix ardından aynı evde yaşamayan kişilerin şifre paylaşımını engellemek adına “ev ekle” modelini devreye sokacağı duyuruldu şimdi ise Netflix’in Animal Logic’i satın alacağı söyleniyor

Netflix Animal Logic’i Satın Alıyor

2021 yılının sonlarında oyun dünyasına giriş yapan Netflix şimdi ise animasyon dünyasına giriş yapıyor. “Happy Feet”, “Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole” gibi yapımlarda rol oynayan Animal Logic’i satın almaya hazırlanıyor. Netflix Avustralya merkezli animasyon şirketi Animal Logic’i tamamı nakit olacak şekilde almayı planladığını açıkladı. 

Satın alma hakkında fazla detay verilmezken satın almanın 2022 yılının sonlarında gerçekleşeceği düşünülüyor. Satın alınan fiyat açıklanmazken şirket’in kurucusu ve CEO’su olan Zareh Nalbandian ve ekibinin aynı şekilde çalışmaya devam edeceğini aynı şekilde stüdyo ortaklıklarıyla da ortaklıkların devam edeceğini açıkladı. Netflix bu satın almanın prodüksiyon konusunda gelişimini hızlandırması ve kaliteli bir stüdyo kurması konusunda önemli bir adım olacağını söyledi. Şirketler önümüzdeki yıl vizyona girecek The Magician’s Elephant” ve The Shrinking of Treehorn” animasyonları için işbirliği yapmaya başladı.

 

 

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer #Gündem yazılarımız İçin tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.