Microsoft ve Mistral AI iş birliği yaptı!

microsoft

Microsoft’un Fransız yapay zekâ girişimi Mistral ile yaptığı iş birliği, yapay zekâ alanında yeni bir dönem başlatan stratejik adımlarından birini temsil ediyor. Bu iş birliği, Microsoft’un genişlemesi ve çeşitlenmesi için önemli bir adımı simgelerken, sektördeki büyüme ve yenilikçilik potansiyelini de artırıyor.

Microsoft, yapay zekâ alanındaki faaliyetlerini genişletme çabalarının bir parçası olarak OpenAI‘den farklı bir iş birliğiyle Fransız yapay zekâ girişimi Mistral ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, Microsoft’un Mistral’e yatırım yapmasını ve Avrupa’daki belirli kamu sektörü ihtiyaçlarını karşılamak için yapay zekâ modellerini kullanım amacını kapsıyor.

microsoft

Microsoft, Paris merkezli Mistral ile ” uzun yıllara yayılacak bir ortaklık” kurduğunu açıkladı. Anlaşma, Microsoft’un Mistral’e yatırım yapmasını ve yapay zekâ modelleri kullanarak Avrupa’daki kamu sektörünün özel ihtiyaçlarını karşılamak için iş birliği yapmasını içeriyor. Böylece Mistral, Microsoft’un Azure bulut bilişim platformu üzerinde ticari dil modelleri sağlayan ikinci şirket oldu.

Bu ortaklık, yapay zekâ alanında devam eden dönüşümün bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Microsoft’un Mistral ile yaptığı yatırım ve iş birliği, sektörün gelecekteki yönünü belirleme konusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Ayrıca yapay zekâ ekonomisinin yükselişi ve bu alandaki yatırımların artmasıyla birlikte sektörde rekabetin ve inovasyonun teşvik edilmesi de ön plana çıkıyor.

Ford Türkiye, Marka Stratejisinden Doğan İlk ve Tek Sanal Influencer Alin’i Yarattı!” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YapayZeka Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.