/

MetaGündem: 4 Eylül 2023

Metaverse, Blockchain ve NFT dünyasındaki gelişmeleri sizin için derledik.

Casio NFT’ler ve Meta Veriyi Entegre Etmeye Hazırlanıyor

Ünlü saat üreticisi Casio, NFT’ler ve meta veriyi içeren projeler üzerinde çalışmak üzere ticari marka başvurusunda bulundu. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yapılan başvuru; Casio’nun sanal öğeleri, saatleri, giysileri, aksesuarları, saç stillerini ve avatar animasyon paketlerini içerebilecek bir yelpazede sunma amacını gösteriyor.

Şirket ayrıca sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleri için görsel, ses, müzik ve video içeriği sağlama yolunda ilerliyor.

Gamex

Bu gelişme, saat şirketlerinin Web3 alanına yönelik çabalarıyla uyumlu bir şekilde gerçekleşiyor. Örneğin, Hublot, sanatçı Takashi Murakami ile işbirliği yaparak NFT’lerle ilişkilendirilmiş 13 benzersiz saat içeren bir koleksiyon tanıttı. Timex de, kişiselleştirilmiş, sınırlı sayıda üretilen saatlerin bağlantılı NFT’leriyle sunulduğu bir koleksiyon için Daz 3D ile ortaklık kurdu.

meta

Disney’in Mickey Mouse’u NFT’lere Dönüşüyor

Dijital koleksiyon oyuncaklarının liderlerinden Cryptoys, Disney ile efsanevi karakterleri Mickey Mouse, Minnie Mouse ve Pluto’yu değiştirilemez jetonlara (NFT’ler) dönüştürmek için bir işbirliği başlatıyor. Bu girişim Eylül ayında piyasaya sürülecek, Mickey Mouse ve arkadaşlarının yanı sıra benzersiz aksesuarlar içeren sınırlı sayıda NFT’ler sunacak.

NFT’ler, beş nadirlik seviyesine sahip olacak: Ortak, Nadir, Efsanevi, Kase ve Ultra Kase.
Her karakter için beş farklı tür bulunacak: Mickey, Minnie ve Pluto.

Tüm seti toplayanlar, özel bir Büyücünün Çırağı Mickey Cryptoy ile ödüllendirilecek.

Disney ile yapılan bu işbirliği, Cryptoys’un Disney ile olan önceki bir ortaklığının devamı niteliğinde. Bu işbirliği, Disney’in metaverse dünyasındaki varlığını daha da güçlendirmesini temsil ediyor.

Disney, önceki işbirliklerinde Star Wars serisinden karakterleri içeren özel NFT’ler sunmuş ve Apple ile VR kulaklığı için Disney + yayın hizmetini getirme konusunda bir ortaklık kurmuştu. Disney, metaverse dünyasında giderek daha etkin bir şekilde faaliyet gösteriyor ve bu yeni girişim, bu trendin bir devamı olarak öne çıkıyor.

meta

Adidas, Kore Blockchain Haftası’nda Yeni NFT İkamet Programını Başlatıyor

Adidas Three Stripes Stüdyosu, Eylül ayında başlayacak olan yeni bir NFT ikamet programı ile dijital sanatçıları dünya genelinde sergilemeye hazırlanıyor. Bu ikamet programı, sanatçıların dijital eserlerini sergileyebilecekleri ve gelecekte Adidas ile işbirliği yapma fırsatı bulabilecekleri bir platform sunmayı amaçlıyor. Bu eserler, Adidas’ın ürünlerinde dahi görünebilir hale gelebilir.

Adidas Kore Blockchain Haftası koleksiyonu, ‘DearNostalgia’ ve ‘monkeemoto’ gibi dijital sanatçıları öne çıkaracak. Bu sınırlı sayıda üretilen NFT sanat ürünleri, her biri 100 adet ile sınırlı olacak. Adidas NFT sahipleri, Seul etkinliğine ücretsiz VIP bilet kazanma şansına sahip olacaklar.

Bu girişim; sanat, blok zinciri ve moda dünyalarının ilginç bir kesişimini temsil ediyor ve Adidas’ın yaratıcılığı ve inovasyonu teşvik etmeye olan bağlılığını yansıtıyor.

meta

Kraken Arka Kanat Devralma Yarışması 20 Finalisti Belirledi

Kraken Arka Kanat Devralma yarışması, 20 finalist belirleyerek bir sonraki aşamaya geçti. Bu finalistler, önümüzdeki 2023 ABD Grand Prix’sinde Formula 1 yarış otomobillerinde sergilenme şansına sahipler.

Hayranlar, bu finalistlerin eserlerini beğenerek ve yeniden yayınlayarak favori sanat eserlerini seçebilirler. Sadece dört eser Austin’deki yarış otomobillerinde sergilenmek üzere seçilecek ve kazananlar Williams Racing pilotları tarafından seçilecek.

Bu yarışma, Kraken ve Williams Racing arasındaki bir ortaklığın bir parçası olarak ortaya çıktı. Kraken, bu ortaklıkla kripto ve blockchain uzmanlığını Williams Formula One ekibine sunuyor ve aynı zamanda bağımsız olarak NFT alanında da faaliyet gösteriyor. Yarışma, bu iki dünyayı bir araya getirerek NFT sanatını Formula 1 yarış dünyasıyla buluşturuyor.

meta

Pudgy Penguins, IGLOO Giyim Serisi ile Soğuk Dalgalara Katılıyor

Pudgy Penguins, fiziksel oyuncaklardaki düşüşten sonra IGLOO markalı giyim serisi ile pazarda yer alıyor. Bu koleksiyon, tundra temasına sahip ve Pudgy Penguins’in tanıdık logosuyla süslenmiş çeşitli giyim ürünü içeriyor.

IGLOO İlkbahar / Yaz 2023 koleksiyonu, şapka, kapüşonlu sweatshirt, eşofman altı, tişört ve daha fazlasını içeren geniş bir yelpazeye sahip. NFT koleksiyonunun hayranları, bu ürünleri IGLOO mağazası aracılığıyla satın alabilirler.

Bu hamle, fiziksel giyimle NFT’leri birleştirerek ve topluluğa güveni artırarak Pudgy Penguins’in başarısını artırmayı hedefliyor.

Pudgy Penguins, diğer NFT koleksiyonları arasında olumlu büyüme kaydeden nadir bir örnek olarak öne çıkıyor ve güvenin artmasıyla NFT pazarında daha fazla başarı elde etmeyi umuyor.

meta

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Metaverse-NFT Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.