Lun, 10,3 milyon Euro yatırım alarak ısı pompası kurulumcularına hayatı kolaylaştıracak

A6D5E018 8F0D 4A58 922B A854A4B231BC 1
Yatırım turu, Norrsken VC, Partech, Lowercarbon Capital ve MCJ Collective’in yanı sıra mevcut yatırımcı Foundamental’ı da içeriyor.

“Evlerde enerji tüketim şeklimizi değiştirmek, iklim, sağlık ve ekonomik refah açısından herkesin öncelikli bir konusu olmalıdır. Lun’un hızlı yürütme hızından etkilendik ve onların yolculuklarını desteklemekten heyecan duyuyoruz.” diyor Norrsken VC’den Agate Freimane.

Gamex

2022 yılında Martin Collignon ve Anders Valentin tarafından kurulan Lun, ısı pompası kurulumunda bulunan veri yoğun, tekrarlayan ve zaman alıcı görevleri kolaylaştıran yazılımlar geliştiriyor.

B97EC5FE 25FB 4F9C BE10 2C4C63F0299F 2

“Evlerin karbon ayak izini azaltmak, Avrupa’nın karşı karşıya kaldığı mevcut jeopolitik zorunluluklar tarafından hızlandırılmış bir acil iklim sorunudur. AB’deki CO2 emisyonlarının %12’si, 90 milyon bina fosil yakıtlı kazanlarla ısıtılmaktadır. Bu sorunu çözmek için gerekli teknoloji zaten mevcut ve fosil yakıt alternatifinden finansal açıdan daha çekici – ancak daha temiz ısıtma geçişi yavaş. ” diyor Lun’un kurucu ortağı ve CEO’su Martin Collignon.

“Avrupa genelinde daha temiz evlere geçişi hızlandırmak için, dönüşümü hızlandırmak için doğru teknolojiyi ve decarbonisation’a neden olan şeylere odaklanmak için teşvikleri sağlamak için retrofitting yapan işletmeleri donatmamız gerekiyor. Aynı zamanda, yeşil enerjiye geçişi açık ve zahmetsiz hale getiren ev sahiplerine çözümler sunmamız gerekiyor.” diye ekliyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Yıldırım

22, Hemşirelik(3) öğrencisi, dijital pazarlama, girişimcilik ve yaratıcı marka kurma hikayeleriyle ilgileniyor. Özgün, tutkulu, meraklı bir dünya anlayışına sahip.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.