İyzico Üst Yönetimini Yeni İsimlerle Güçlendiriyor

Türkiye’nin öncü ödeme ve elektronik para kuruluşu iyzico, üst yönetim kadrosunu yeni isimlerle güçlendiriyor. Yeni  terfi ve atamalarla birlikte Kıvanç Derinalp Chief Financial Officer  (CFO), iyzico’da Head of Product Management olarak görev yapan Onur Doğruer Chief Product Officer (CPO), Şebnem Dağ Güven Chief Strategy & New Initatives Officer (CSO) oldu.

Kısa bir süre önce Orkun Saitoğlu’nun CEO’luğa getirilmesiyle yeni bir dönem başlatan iyzico, finansal hizmetleri demokratikleştirme ve herkese ulaşılabilir kılma vizyonu doğrultusunda üst yönetim ekibini de güçlendiriyor.

Gamex

iyzico’da 8 yıldır CFO’luk görevini sürdüren İlkay Düzgün’ün Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmasının ardından yerine, finans sekörünün deneyimli isimlerinden Kıvanç Derinalp getirildi.

Türkiye’nin en büyük beş finansal kuruluşundan biri olma hedefi doğrultusunda müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen  iyzico’nun ürün ekibini yöneten Onur Doğruer,  Chief Product Officer (CPO) pozisyonuna terfi etti.

Finansal kapsayıcılığı artıracak yeni ürünler ve tüm satış kanallarını kapsayacak çözümleriyle hızlı büyümesini destekleyen iyzico, Chief Strategy & New Initatives Officer (CSO) olarak Şebnem Dağ Güven’i üst yönetim ekibine dahil etti.

iyzico

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Kıvanç Derinalp, iş hayatına 2002 yılında Ernst&Young’da başladı. Ardından  farklı çokuluslu firmalarda yönetim kademesinde görev alan Derinalp İyzico’ya katılmadan önce Verifone’da Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu CFO olarak görev yapmaktaydı. 2018 ve 2020 yıllarında Fortune  tarafından yayınlanan Türkiye’nin En Etkili 50 CFO’su listelerinde yer alan Kıvanç Derinalp, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yaptı.

iyzico’da Head of Product Management olarak görev yapan Onur Doğruer, yeni atamalar kapsamında Chief Product Officer (CPO) pozisyonuna getirildi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü mezunu olan Doğruer, ardından Bilkent Üniversitesi’nde MBA yaptı. İş hayatına İtalya’da yönetim danışmanlığı alanında başlayan Onur Doğruer, Finansbank ve Garanti Ödeme Sistemleri’nde kartlı ödemeler, dijital ödemeler ve dijital cüzdan alanlarında çalıştı. Doğruer, iyzico’ya 1.5 sene önce katıldı.

iyzico’nun yeni Chief Strategy & New Initatives Officer’ı (CSOolan Şebnem Dağ GüvenBoğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Carrol Graduate School Of Management’ta MBA ve MSF yaptı. İş hayatına 2001’de ABD’de Strateji ve Yönetim Danışmanlığı alanında başlayan Güven, 2010’da Akbank’ın Strateji  ekibine katılarak bankanın strateji, dönüşüm ve program yönetimi ve inovasyon çalışmalarına liderlik etti.Güven, iyzico’ya geçmeden önce Akbank’ta Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Bölüm Başkanı olarak görev yapıyordu.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.