//

IriusRisk, 29 Milyon Euro Yatırım Aldı!

IriusRisk

Siber güvenlik girişimi olan IriusRisk 29 milyon euro yatırım aldı!

Güvenlik ve tehdit modellemesini geliştiren bir siber güvenlik girişimi olan IriusRisk, küresel erişimini genişletmek için 29 milyon euro yatırım aldı. İspanyol girişim, kilit sektörlerdeki müşterilerine güvenliği en başından itibaren yerleşik hale getirmeleri için güç veriyor.

Gamex

IriusRisk

Teknoloji geliştirme sırasında güvenlik tehditlerini belirleme süreci olan tehdit modellemesi, geleneksel olarak manuel bir süreç oluyor. Bu nedenle pahalı ve zaman alıcıdır ve insan hatası riski taşır.

Süreci otomatikleştirmeyi, zamandan ve paradan tasarruf etmeyi ve güvenliğin en başından itibaren yerleşik olmasını sağlamayı amaçlayan İspanyol girişim IriusRisk, 2015 yılında kuruldu. Ekip, ürünü daha da genişletmeye yardımcı olmak için yeni sermaye yatırımı aldı.

Yatırım detayları

IriusRisk

29 milyon euroluk Seri A turu, siber ve derin teknoloji yatırımcısı Paladin Capital Group liderliğinde, mevcut yatırımcılar SwanLaab Venture Factory, Bright Pixel Capital, 360 Capital ve Inveready’nin katılımıyla gerçekleşti.

Büyük finansal hizmetler kurumları arasında yüksek benimseme kazandıktan sonra 2021’de müşteri tabanını iki katına çıkaran yenilikçiler için yoğun bir yılın ardından geldi ve Küresel Sistemik Olarak Önemli Bankalardan (G-SIB’ler) altısı şu anda IriusRisk Tehdit Modelleme Platformunu kullanıyor.

Şirket ayrıca, sistem entegratörlerinin tehdit modellemeyi dijital dönüşüm programlarında giderek daha önemli bir adım olarak görmesi nedeniyle 2021 yılına kadar iş ortağı tabanını dört kattan fazla artırdı.

IriusRisk, uygulamaların en başından itibaren yerleşik güvenliğe sahip olmasını sağlamak için güvenlik ve geliştirme ekiplerini güçlendirme misyonuna sahip.

Platform, geliştiricilerin, mimarların ve güvenlik mühendislerinin Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü (SDLC) boyunca güvenli yazılım tasarlamalarına yardımcı oluyor. Güvenliği ilk tasarımdan itibaren sunuyor ve geliştirme araç zincirindeki entegrasyonlar aracılığıyla uygulanmasını izliyor. IriusRisk’in platformu, tasarım hatalarını ve ilgili maliyetleri azaltmak için güvenlik söz konusu olduğunda yazılım geliştiricilerin acil ihtiyacını karşılıyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.