Instagram NFT Dönemi Artık Başladı

3 Kasım Çarşamba Neler Oldu? 📢

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram geçtiğimiz aylarda NFT hareketleri tam olarak %90 azalsa da kendinde o dönemi başlatmıştı. Ancak bu kullanım sadece belirli kişiler ile sınırlıydı. Kullanımına izin verilen ABD’li kullanıcılar, platformda satın aldıkları veya ürettikleri NFT’leri detaylarıyla beraber paylaşabiliyordu. Bugün ise Instagram bu operasyonu genişleterek tam 100 ülkeye daha açtı. Ülkelerin tam adı verilmese de “Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika” şeklinde paylaşıldı. Türkiye yüksek ihtimalle içlerinde yer alsa da bunun kesinliği yok. Birçok uygulama kendine bu desteği zaten eklemişti. Bu desteğe geç kalan Instagram ise artık adımını attı ve kullanıcılarına Instagram üzerinden NFT satarak para kazanmayı getirmiş oldu.

Instagram NFT Dönemi Artık Başladı

Gamex

NFT Nedir?

NFT’ye tam hakim olmayanlar için Twitter tarafından yapılan tanımı şöyle: “NFT’ler (Non-Fungible Tokens’ın kısaltması) bir blok zincirinde (herkesin erişebildiği bir dijital veritabanı) depolanan ve sahiplik kanıtı bulunan, sanat eseri gibi, benzersiz dijital öğelerdir.”

Wikipedia tanımı ise şöyle: Nitelikli Fikri Tapu, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token , dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler, fotoğraflar, videolar ve ses gibi yeniden üretilebilir dijital dosyalarla ilişkilendirilebilir. Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT’nin alıcısı ile sınırlı değildir. Bu dijital öğelerin kopyaları herkesin edinmesi için mevcutken fark olarak sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blok zincirlerinde izlenir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.