//

Immunefi, 24 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Immunefi

Immunefi, 24 milyon dolar yatırım aldı!

Yatırım detayları

Immortal Game

Gamex

Web3 siber güvenlik girişimi Immunefi 24 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladığını duyurdu.

Seri A turu Framework Ventures tarafından yönetildi ve aralarında Samsung Electronics Co. Ltd.’nin Next girişim sermayesi kolu da dahil olmak birçok yatırımcının katılımıyla gerçekleşti. Immunefi, 2020’deki lansmanından bu yana toplam 29,5 milyon dolar yatırım aldı.

Immunefi ne yapıyor?

Immortal Game

Singapur merkezli Immunefi, Web3 şirketlerinin hata ödül programlarına ev sahipliği yapmak için kullanabileceği bir bulut platformu sağlıyor. Bug bounty programı, bir şirketin yazılımındaki güvenlik açıklarını bulup bildirmeleri için dışarıdan siber güvenlik uzmanlarına ödeme yaptığı bir girişimdir. Bir kuruluş, dışarıdan uzmanların yardımını alarak, bilgisayar korsanlarından önce yazılımında güvenlik açığı bulma olasılığını artırabiliyor.

Şirket, Bug Bounty platformunun blockchain ekosistemindeki türünün en yaygın kullanılan teklifi olduğunu söylüyor. Startup’a göre, platform 300’den fazla Web3 projesinin geliştiricileri tarafından hata ödül programlarını güçlendirmek amacıyla kullanılıyor.

Immunefi’nin platformu, fungible token’lar, NFT’ler ve DeFi dahil olmak üzere Web3 ekosisteminin çeşitli bölümlerindeki projeleri desteklemektedir. DeFi, kullanıcıların kurumlar gibi aracılar olmadan finansal araçlarla ticaret yapmalarını sağlayan blok zinciri teknolojileri için kullanılan bir terimdir.

Bilgisayar korsanları bir yama yayınlanmadan önce Web3 projesinde bir güvenlik açığı keşfederlerse, bunu potansiyel olarak kullanıcı fonlarını çalmak için kullanabilirler. Immunefi, platformu aracılığıyla Web3 geliştiricilerine gönderilen güvenlik açığı raporlarının 25 milyar dolardan fazla kullanıcı fonunu kurtarıyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.