/

HangiKredi 8,4 Milyar Lira Kredi Hacmi Oluşturdu

Pazar payını yükselten HangiKredi 8,4 milyar lira kredi hacmi oluşturdu
Pazar payını yükselten HangiKredi 8,4 milyar lira kredi hacmi oluşturdu

Pazar Payını Yükselten HangiKredi 8,4 Milyar Lira Kredi Hacmi Oluşturdu

Bankacılık ürünleri karşılaştırma ve başvuru alanında Türkiye’nin lider platformu HangiKredi, 2022 yılı değerlendirdi ve 2023 yılı beklentilerini açıkladı.

2022 yılında HangiKredi web sitesine 240 milyon trafik aldıklarını belirten HangiKredi Genel Müdürü Oray Durmazoğlu “Yıl içinde HangiKredi Finansal Raporu’nu lanse ettik ve 300 bin müşteri bu rapordan yararlandı. Yine 2022 yılında 420 bin ihtiyaç kredisini müşterimizle buluşturduk. 8,4 milyar TL kredi hacmi HangiKredi üzerinden gerçekleşti. Müşterilerimizi ihtiyaçlarına uygun banka ve faiz oranıyla buluşturarak 1 milyar TL daha az kredi geri ödeme yapmalarını sağladık. En büyük ikinci kategorimiz olan kredi kartı kategorisinde 370 bin satış gerçekleştirdik. Mevduat kategorimizin hacmi 11,2 milyar TL’ye ulaştı. Müşterilerimizin 220 milyon TL daha fazla getiri elde etmelerini sağladık” dedi.

Gamex

Bankaların uzaktan müşteri ediniminde toplam hacmin yüzde 15’inin HangiKredi kanalıyla sağlandığını kaydeden Durmazoğlu, fiziki kanallar dahil olmak üzere toplam bankacılık sektörü müşteri kazanımında yüzde 5 pazar payına ulaştıklarını söyledi.

Pazar payını yükselten HangiKredi 8,4 milyar lira kredi hacmi oluşturdu
Pazar payını yükselten HangiKredi 8,4 milyar lira kredi hacmi oluşturdu

Great Place to Work sertifikası aldı

Bu yıl medya yatırımlarını artırdıklarını belirten Durmazoğlu, şöyle konuştu: “Spor Toto Süper Lig’e çıkan Ümraniyespor’a isim ve forma göğüs sponsoru olduk. Bu sponsorluk HangiKredi’nin marka bilinirliği için kritik önem taşıyan bir adımdı ve medya görünürlüğümüze büyük katkıları oldu”

Oray Durmazoğlu, teknoloji ve insan kaynağına verdikleri önemi de vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “HangiKredi büyürken ekibimiz de genişlemeye devam etti. 2021’de 80 kişi olan ekibimiz şu an 140 kişiden oluşuyor. Genç, dinamik, uyum içinde çalışan ekibimiz ve insan odaklı kurum kültürümüzle Great Place to Work sertifikası kazandık. Özellikle teknoloji tarafındaki insan kaynağımız, finansal asistan olma yolundaki ürünlerimizi hayata geçirmek için her geçen gün büyüyor. Bu yıl, artan teknoloji yatırımımız ile Ar-Ge Merkezi olduk”.

2022 yılında toplamda 40 milyon kredi başvurusu sağladıklarını belirten Oray Durmazoğlu, 2023 yılında mevcut iş modellerini bankacılık ürünleri karşılaştırma ve başvurma hizmeti sunmanın ötesine taşımak için planları olduğunu kaydetti. Tüm faaliyetleri müşterinin finansal asistanı olma vizyonu altında planladıklarının altını çizen Durmazoğlu, önümüzdeki yıl mobil uygulamaya yatırım yaparak açık bankacılık, elektronik para, ödeme sistemleri gibi yeni hizmetler sunacaklarını belirtti.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Eray Avcı

Kendimi arıyorum, yoldayım, tadını çıkarıyorum

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.