Google’ın RCS Mesajlaşması İphone’larda

Google'ın RCS Mesajlaşması İphone'larda

Google’ın RCS (Rich Communication Services) özelliği 2024 yılında İphone’lara gelecek. Bu güncelleme sayesinde iPhone ile Android kullanıcıları arasındaki mesajlaşmaya iMessage tarzı mesajlaşmayı mümkün kılacak.

Google'ın RCS Mesajlaşması İphone'larda

Gamex

Bu özellik gelecek yılın sonlarında yazılım güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulacak. Bu özelliğin getirilme kararı ise düzenleyici kurumların ve Google ve Samsung gibi rakiplerinin baskısı altında gerçekleşmiş durumda.

RCS gelmesiyle birlikte artık iPhone ve Android cihazlar arasında yapılan mesajlaşmalarda şu özellikler olacak: okundu bilgisi, yazım göstergeleri, konum bilgisi paylaşma, yüksek kaliteli resim ve videolar ve daha fazlası bulunacak. RCS SMS’n aksine mobil veri veya Wi-Fi üzerinden çalışıyor.

Bu olay sonrası iMessage’ın ne olacağı konusunda bilgilendirmek gerekirse de iPhone kullanıcıları arasındaki tüm iletişim için kullanılacak. Çünkü Apple, iMessage’ın RCS’den çok daha güvenli ve gizlilik kuralları taşıdığını belirtiyor. Ayrıca iMessage uçtan uca şifrelenmiş durumda ve Apple iCloud’daki Mesajlar için Gelişmiş Veri Koruması ile bunu bir üst seviyeye taşıdığını söylüyor.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.