DOMiNO Ventures, Orta Asya’daki ilk yatırımını yapay zeka girişimi Godays’e gerçekleştirdi

GoDays

Şirketlere, bilgisayar başındaki çalışanlarının mental sağlıklarını ve iş hayatı kaynaklı burnout seviyelerini ölçen ve bunu engellemek için kişiselleştirilmiş öneriler sunan GoDays; DOMiNO Ventures, 500 Startups, ChocoFamily ve Aloqa Ventures’tan 5 Milyon Dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Son yıllarda çalışanların ve şirket yönetimlerinin farkındalıklarının artmasıyla hızla yükselen Corporate Wellness sektöründe faaliyet gösteren Kazakistan merkezli GoDays 2021 yılında Yelnur Kai tarafından kuruldu. Girişim, geliştirdiği yapay zeka destekli analitik araç ile çalışanların burnout durumunu öngörüyor ve olumsuz durumları önleyerek çalışan deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Şirket geliştirdiği teknolojiyle DOMiNO, 500 Startups, ChocoFamily ve Aloqa Ventures’tan 600 bin dolarlık bir yatırım alarak 5 milyon dolarlık yatırım sonrası değerlemeye ulaştı.

Kazakistan’da büyük müşteriler edinebilmeyi başaran, merkezi Amerika’da bulunan Godays, bankalar veya uluslararası ölçekte faaliyet gösteren büyük şirketlerin çalışan deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Kazakistan pazarında pazar paylarını arttırırken ayrıca Avrupa, Japonya, Güney Kore, ve diğer Orta Asya ülkelerindeki pazarlara da genişlemek istiyorlar.

GoDays

Godays, çalışanların mental yıpranma seviyelerini ölçmek ve öngörmek için klavye kullanma davranışlarını analiz ediyor. Bu sayede olası olumsuz durumların önüne geçiyor ve iş akış süreçlerine dair öneriler sunarak çalışan performans verimliliğini ve üretkenliğini arttırıyor. Son yıllarda ilginin artmasıyla çalışan deneyimini iyileştirmek için farklı ülkelerden girişimlerin faaliyet gösterdiği alanda GoDays kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri toplayarak rakiplerinden ayrışıyor.

Bu yaklaşım, GoDays’in daha ileri seviyede kişiselleştirilebilen, daha etkili müdahaleler sunmasını sağlıyor ve girişime rekabet avantajı sağlıyor. DOMiNO Ventures’ın Kurucusu ve Yönetici Ortağı Mustafa Kopuk yatırımla ilgili şunları söyledi:

“2023 yılında, yapay zeka, oyun ve Web3 alanlarında global odaklı teknoloji girişimlerine 11 yeni yatırım yaparak portföyümüzü genişlettik. Orta Asya’da son yıllarda yaşanan ekonomik büyüme ve teknolojik gelişimin, girişimciliği destekleyen bir ortam oluşturduğunu gözlemledik ve bu bölgedeki girişimler için yoğun bir keşif ve değerlendirme süreci yürüttük.Yaptığımız bu yatırım, Orta Asya’daki hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda attığımız önemli bir adım ve bu bölgedeki fırsatları erken aşamada yakalama stratejimizin bir parçası. 2024 yılında daha fazla yatırım yapmayı ve portföyümüzdeki girişimlerin küresel pazarın önemli oyuncuları haline gelmelerini desteklemeyi hedefliyoruz.”

*Bültenden Düzenlenmiştir*

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.