Getir’in Şok Hisselerini Satın Alması Durduruldu

getir

Yıldız Holding’ten gelen açıklamaya göre hisse satın alımı görüşmeleri sona erdi!

Getir, geçtiğimiz aylarda yaptığı stratejik yatırımlarla adından tekrardan bahsettirmişti. n11.com’a yatırım yapmış ve şirkete ortak olmuştu. Ardından Getir’in Şok market zincirinin azınlık hisselerini satın almak için niyet mektubu imzaladığını sizlere aktarmıştık. Fakat Şok’ta pay sahibi Yıldız Holding satın alma görüşmelerini durdurma kararı aldı, Getir şimdilik eli boş döndü.

getir

Gamex

Şok market zincirinin bahsi geçen halka açık azınlık hissesi ise %47. Getir bu hisselerin satın alınmasının ardından çok büyük bir ortak olacaktı. Fakat dün kamuoyuna Şok’un en büyük pay sahiplerinden Yıldız Holding tarafından yapılan açıklamaya göre görüşmeler dünyadaki ve bölgemizdeki durumlar ve belirsizlikler yüzünden sona ermiş durumda.

Takip eden dönemde Yıldız Holding Dünya’da ve bölgemizde oluşan olumsuz koşulları göz önüne alarak karşılıklı mutabakat ile bahsi geçen azınlık paylarının satışına ilişkin görüşmeleri durdurma kararı almıştır.

getir

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayça Doğan

Gezmeyi, hayal kurmayı, yeni kültürleri ve dilleri öğrenmeyi seven bir üniversite öğrencisiyim. Okumak ve devamlı araştırarak kendime bir şeyler katmak ve bunları insanlarla paylaşmak beni ben yapan temel yapı taşlarından.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.