////

Getir’den Yeni İşbirliği Adımı

Getir

Getir, son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla adından söz ettirirken yeni bir işbirliği adımı daha atıldı. Uber Eats ile imza atılan işbirliği ile Getir bünyesinde yer alan 2.000’in üzerinde yer alan ürüne erişim sağlanabilecek. İlk adım olarak İngiltere ile başlayan işbirliği, Uber Eats‘in Almanya ve Hollanda’daki kullanıcılarını kapsayacak şekilde daha sonraki işbirliği adımı olarak genişletilecek.

Son birkaç aylık süreçte pazar kapanmalarından değerleme düşüşüne ve işgücünde azaltıma gitme sürecine kadar birçok zorlu süreci bir arada yürütmeye çalışan Getir’den yeni işbirliği adımı geldi. Uber Eats kullanıcıları, bugünden itibaren Getir’in 2.000’i aşan ürün ağına direkt olarak erişme imkanına kavuşacak.

500 Milyon $ Yatırımla İşler Yoluna Girer Mi ? Getir’den Yeni Yatırım Hamlesi

Gamex

 

Getir 2500 Kişiyi İşten Çıkarıyor

 

Hem son yıllarda yaptığı yatırımlarla, hem de ABD’den Hollanda’ya kadar hızlı satın almalar gerçekleştirmesi sonucu Türkiye’nin ilk decacorn’u olan hızlı teslimat uygulaması unvanına erişmeyi başardı. Girişim, son zamanlarda şirket değerlemelerinden işgücüne kadar birçok alanda küçülmeye gitse de, ilk girdiği pazarlardan birisi olan İngiltere’de Uber Eats ile işbirliği adımı atmış olması, yeni bir dönemin ilk ayak sesleri olabilir.

İşbirliği kapsamında, Uber Eats’in kullanıcıları, Getir’in yakın vadede 1.2 milyar $’a satın almış olduğu Gorillas mağazalarından alışveriş yapma imkanına erişmiş olacak. Getir mağazalarının birkaç hafta içerisinde Uber Eats kullanıcılarına sunulması için gerekli kurulumların tamamlanması ve Avrupa genelinde birçok kullanıcının, kurulan bağlantı aracılığı ile, talep vasıtasıyla yiyecek teslimi alabilmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde; İtalya, İspanya ve Portekiz’den çıkışını duyurarak, 5 ülkede, toplam işgücünün %10.9’una tekabül eden 2.500 kişinin işine son verilmesi adımı ile küresel bir yeniden yapılanma sürecine girmiş olduğunu duyuran Getir; İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Getir işgücü anlamında; kuryelerden toplayıcılara ve ofis çalışanlarına kadar, 5 ülkede, yaklaşık 23.000 kişilik işgücünü elinde bulunduruyor.

İşbirliği partnerlerinin, birlikte yol alacakları yeni sürece ilişkin yaptığı ortak açıklama şu şekilde oldu:

“Ortaklığın bir parçası olarak, Uber Eats müşterileri önümüzdeki haftalarda Gorillas mağazalarından alışveriş yapma seçeneğine de sahip olacak”

Önümüzdeki süreçte, Uber Eats ile başlayan işbirliği sürecinin sonraki evrelerini takip edip, sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.