//

Foodsi, 1,24 Milyon Euro Yatırım Aldı!

Foodsi

Foodsi, restoranlarla birlikte gıda israfıyla mücadele etmek için 1,24 milyon euro yatırım aldı!

Yatırım detayları

Foodsi

Kullanıcılarının restoranlardan, fırınlardan ve mağazalardan ihtiyaç fazlası yiyecek satın almalarını sağlayan bir platform geliştiren Polonyalı girişim Foodsi, tohum turunda 1,24 milyon euro yatırım aldı. Yeni sermaye, CofounderZone ve Satus Starter fonları ile aralarında Pyszne.pl’nin kurucularının da bulunduğu deneyimli özel yatırımcılar tarafından sağlandı. Toplanan yeni fonlarla girişim, ülke çapındaki erişimini artırabilecek ve mobil uygulamasını uluslararası genişleme için hayata geçirebilecek.

Foodsi nedir?

Foodsi

2019 yılında kurulan Foodsi, sıfır atık felsefesini göz önünde bulundurarak gıda israfıyla mücadeleye yardımcı olan Varşova merkezli bir girişimdir. Şirket, catering işletmelerinin ve mağazaların ihtiyaç fazlası yiyeceklerini satmalarına olanak tanıyan bir platform oluşturdu. Bu şekilde müşteriler ürünleri orijinal fiyatının %30’u gibi düşük bir fiyata satın alabiliyor. Yiyecek içecek işletmeleri de satılmayan yiyecekleri çöpe atmak zorunda kalmıyor ve ek bir gelir kaynağının yanı sıra tamamen yeni bir müşteri grubu kazanıyor.

Tüketicilere yönelik Foodsi uygulaması, yönetilen bir pazar yeri olarak çalışmaktadır. Kullanıcılar Foodsi’de bulunan gıda hizmeti satış noktalarının teklifleri arasından seçim yapabilir ve seçtikleri paketi sadece saniyeler içinde rezerve edebilirler. Paket, işletme kapanmadan hemen önce aynı gün veya ertesi gün teslim alınabilir.

Girişim şimdiden 800.000’den fazla mobil uygulama kullanıcısının ilgisini çekmiş durumda ve geçen yıl 500.000’den fazlası bu uygulamaya katıldı. Kurucuların kendileri de Kopenhag ve Varşova’daki restoranlarda çalışmış ve bu sayede gıda israfı sorununu perde arkasından tanıma fırsatı bulmuşlardır.

Foodsi kullanıcıları, başta Varşova, Wrocław, Kraków, Poznań ve Tri-City olmak üzere Polonya genelinde 3.000’den fazla catering işletmesinin teklifleri arasından seçim yapabiliyor. Yıl içinde, uygulamada mevcut olan satış noktalarının sayısı üç katına çıktı.

Foodsi’nin ortakları arasında örneğin restoranlar, pastaneler, şekerlemeler, kafeler ve bakkallar yer alıyor. Bunlar arasında Salad Story, Pasibus, Thai Wok, Oskroba Bakeries, Cofix, Olimp restoranları, AVIA benzin istasyonları, Koku Sushi gibi Polonya’da iyi bilinen markaların yanı sıra Varşova’daki Aromat ve Batida gibi yerel zincirler de bulunuyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.