//

F-Ray, Startup Wise Guys’tan 1,7 milyon TL tohum yatırım aldı.

F-Ray tarafından paylaşılan bilgilere göre yerli girişim , 1,7 milyon TL tutarında tohum yatırım aldı! 1,7 milyon TL tohum yatırımı, Estonya Merkezli girişim hızlandırma programı ve yatırım fonu olarak hizmet veren Startup Wise Guys tarafından verildi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Aktif Ventures’ın Mindvest girişim sermayesi fonu ile F-Ray’e yatırım yapıldığı gündeme gelmişti. Bugün edinilen bilgilere göre makine öğrenimi yazılımları geliştiren girişim, 1,7 milyon TL tutarında yeni bir yatırım aldığını paylaştı.

Gamex

F-Ray yurt içi ve yurt dışı ağını genişletecek

2AB65B38 AF44 4D4B B1C9 58263D3CB598 1

 

F-Ray tarafından paylaşılan bilgilere göre, 1,7 milyon TL tohum yatırım alan girişim, bu yatırımı Estonya Merkezli girişim hızlandırma programı ve yatırım fonu olarak hizmet veren Startup Wise Guys‘tan aldı.
Şirket tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda alınan bu yatırım ile birlikte F-Ray, şirketin yurt içi ve yurt dışı operasyonlarını genişletmek ve yeni ürünlerin geliştirmek adına finansman olarak kullanacak.

ODTÜ Teknokent’te kurulmuştu

B397C8B2 8984 4FC9 B343 29E7E36634BA 2

2020 yılında Mehmet Eray ve Erdem Uzun önderliğinde ODTÜ Teknokent’te kurulan F-Ray, halka açık veya kapalı tüm şirketlerin anında algoritmik finansal analiz ve değerlendirmelerini yaparak finansal tablo yorumlayıcılarına zaman ve verimlilik kazandıran makine öğrenmesi yazılımları geliştiren bir yerli girişim olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde şirketin Türkiye, Malezya ve Suudi Arabistan‘da müşterileri bulunuyor. F-Ray’in hedefleri arasında, kısa zaman içinde İrlanda ve ABD‘deki müşterilerine hizmet vermesi yer alıyor.
Şirket tarafından aktarılan bilgilere göre yerli girişim, önümüzdeki 5 aylık süre boyunca Startup Wise Guys ve EBRD tarafından Bükreş ve Tallinn’de yürütülecek Global Fintech Hızlandırma Programı’na da katılım sağlayacak.

Şirketin kurucu ortağı Mehmet Eray, F-Ray olarak aldıkları yatırım ve dünyanın en iyi fintech hızlandırma programlarından biri olan EBRD destekli Startup Wise Guys Fintech Hızlandırma Programı ile şirketlerini çok daha sağlam temellere oturtacaklarını ifade etti. Startup Wise Guys’ın global çaptaki mentor ve network ağlarından da faydalanacaklarını belirten Eray,  finansal analiz ve risk ölçüm alanında global bir marka olmayı hedeflediklerini iletti.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.