Epson Uzay Robotlarına Yatırım Yapıyor

Epson Uzay Robotlarına Yatırım Yapıyor

Ay ve Mars görevleri için çalışacaklar…

Epson ve iştiraki Epson X Investment Corporation, genel amaçlı uzay robotları geliştiren bir girişim olan GITAI Japan Inc.’e ek yatırım yaptı. Yatırımla, iç ve dış uzay istasyonları, dünyanın yörüngesi, Ay ve Mars üzerindeki görevler için çok yönlü uzay robotları geliştirilecek

Gamex

 

Global teknoloji lideri Epson, genel amaçlı uzay robotları geliştiren GITAI Japan Inc.’e ek yatırım yaptı. Yatırımla, iç ve dış uzay istasyonları, dünyanın yörüngesi, Ay ve Mars üzerindeki görevler için çok yönlü uzay robotları geliştirilecek.

 

Seiko Epson Corporation (Epson) ve iştiraki Epson X Investment Corporation, genel amaçlı uzay robotları geliştiren bir girişim şirketi olan GITAI Japan Inc.’e ilk kez 2021 yılında yatırım yapmıştı. Yeni yatırım, EP-GB Investment Limited Ortaklığı aracılığıyla gerçekleştirildi.

 

Tehlikeli işler için robot üretiyor

Epson Uzay Robotlarına Yatırım Yapıyor

Japonya kökenli bir girişim olan GITAI, uzayda güvenli ve ekonomik iş gücü sağlamayı hedefliyor. Ay kaynaklarının geliştirilmesi, Mars keşfi ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) ticarileştirilmesi gibi uzay gelişimi hızlanırken, yeni uzay istasyonlarının, Ay ve Mars üslerinin inşası gibi çeşitli uzay çalışmalarında hızlı bir artış bekleniyor. Bu çalışmalar potansiyel olarak tehlike taşırken şu anda astronotlar tarafından gerçekleştiriliyor ve büyük maliyetlerle eğitim veriliyor.

 

Uzay keşfi güvenli hale gelecek

 

GITAI, astronotların yükünü ve riski önemli ölçüde azaltacak genel amaçlı robotlar geliştiriyor. Aynı zamanda uzay iş gücü ile ilgili taşıma ve eğitimle ilgili genel maliyeti de dramatik bir şekilde düşürmesi planlanıyor. Böylelikle GITAI, uzay keşfini ve geliştirmeyi hem güvenli hem de ekonomik hale getirmeyi amaçlıyor. GITAI, 2021’den bu yana, Ay çalışma robotları ve uzay yürüyüşü robotları geliştirerek ve ISS’deki gösterim modelleri üzerinde başarıyla deneyler yaparak güçlü bir başarı geçmişi oluşturdu.

mailservice 1 1

İkinci yatırımını yaptı

 

Şirket, ‘Epson 25 Renewed’ kurumsal vizyonunda belirtildiği gibi çevresel etkileri azaltan esnek, yüksek verimli üretim sistemlerini oluşturuyor. GITAI’nin uzay robotu teknolojisi, Epson’un robotik işinde potansiyel uygulamalara sahip rekabetçi bir kurum olduğunu kanıtlıyor. Elde ettiği önemli teknolojik ilerlemeleri dikkate alan Epson, 2021’deki ilk yatırımdan sonra GITAI’ye ek yatırım yapmaya karar verdi. Gelecekte de Epson, özgün teknolojiler, ürün ve hizmetlere dayanarak çeşitli ortaklıklar ve sinerjiler oluşturarak sürdürülebilir bir toplumun sağlanmasına yardımcı olacak.

 

Epson X Investment Hakkında:

mailservice 2 2

Epson X Investment Corporation, bilgi ekipmanı ve hassas ürünler üreticisi Seiko Epson Corporation’a ait tamamen şirket bünyesindeki bir Kurumsal Girişim Sermayesi (CVC) şirketidir. Bağımsız bir risk sermayesi firması olan Global Brain Corporation ile birlikte EP-GB Yatırım Sınırlı Ortaklığı’nı kurmuş olup CVC yönetimine özelleşmiş bir bağımsız risk sermayesi firmasıdır ve yatırım faaliyetlerine katılmaktadır.

 

GITAI Hakkında:

GITAI, uzay robotikleri alanında dünyanın önde gelen başlangıç şirketidir ve uzayda güvenli ve ekonomik iş gücü sağlamayı hedeflemektedir. GITAI, operasyonel maliyetleri 100 katına kadar azaltarak, uydu, uzay istasyonları, ay üsleri ve hatta Mars’taki şehirlerin inşasına yardımcı olmak için son derece yetenekli, güvenli ve güvenilir robotlar geliştirmektedir.

 

Epson Hakkında:

Epson, gerek sürdürülebilir operasyonları gerekse verimli, kompakt ve hassas teknolojileriyle yaşamları, toplulukları ve kuruluşları refaha kavuşturmayı amaçlayan bir teknoloji mucidi ve üreticisidir. Şirketin bugünkü değeri 8,5 milyar Euro’dur. Ar-Ge’ye günde 1,14 milyon Euro yatırımı yapan kendi ürünlerini, kendi fabrikalarında, kendi özgün teknolojilerini kullanarak ve yüksek çalışma standartlarını benimseyerek üretmektedir. Sürdürülebilir yeniliği daha ileri seviyelere taşımayı hedefleyen marka, 2050 yılına kadar karbon negatif ve yeraltı kaynaklarından arınmış operasyonlara sahip olmayı taahhüt etmiştir.

*Bültenden Düzenlenmiştir.*

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.