//

Emperia, 9,1 Milyon Euro Yatırım Aldı!

Emperia

Emperia, 9,1 milyon Euro yatırım aldı!

Emperia ne yapıyor?

Emperia

2019 yılında Olga Dogadkina ve Simonas Holcmann tarafından kurulan Emperia, birden fazla perakende sektöründeki markalar için sürükleyici sanal deneyimler yaratılmasına güç veren bir platform geliştirdi. Şirket, platformun e-ticaretin erişilebilirliğini ve erişimini fiziksel perakendenin etkisiyle birleştirdiğini ve işletmelere etkili sanal mağazalar oluşturmak ve işletmek için ihtiyaç duydukları teknolojik ve görsel temeli sağladığını söylüyor. Bu sanal alanlar, etkileşimi artıran ve satışları yükselten yeni dijital temas noktaları yaratarak çok kanallı perakende stratejisini geliştiriyor.

Yatırım detayları

Emperia

Birinci sınıf moda ve sanat sektörleri için sürükleyici VR teknoloji deneyimleri geliştiren Londra ve New York merkezli Emperia, Çarşamba günü A Serisi finansman turunda 10 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Base10 Partners tarafından yönetilen tura Daphni, Sony Innovation Fund, Background Capital, Stanford Capital Partners ve Concept Ventures katıldı. Melek yatırımcı Blissgrowth’tan Jay Radia da turda yer aldı.

Base10 Partners’tan Luci Fonseca ise şu açıklamaları yaptı:

“Emperia, tüketicilerin perakendeciler ve markalarla nasıl etkileşim kuracağı konusunda küresel bir devrimin eşiğinde. Emperia’yı ‘web 2.5’ merceğinden düşünmenin bir yolu, markaların gerçek ticareti yönlendirirken yeni nesil tüketicilerle etkileşime geçmesi için cihazdan bağımsız bir köprü olmasıdır. Emperia sanal mağaza oluşturma ve bakımının geliştirilmesine öncülük ediyor ve e-ticaretin geleceği için gerçekten çalışan bir ekiple ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.