Drone Pilotluk Eğitimi Almak İsteyen 40 Yaş Üzeri CEO’ların Sayısında Artış Yaşanıyor

drone

Bir yıl içerisinde 1000’e yakın İHA Drone Pilotu yetiştirmeyi hedefleyen İstanbul’un ilk ve tek MEB onaylı Eğitim Kurumu Dronmarket Akademi, Kağıthane’deki merkezinde 3 ay içerisinde yaklaşık 150 kişiye  eğitim vererek önemli bir başarıya imza attı. Büyüyen pazar da ciddi bir istihdam olanağının olduğunu söyleyen Dronmarket yetkilileri İHA Drone Pilotu olmak isteyenlerin arasında CEO, mühendis, emlakçı, lojistik ve tarım alanındaki girişimcilerin ve gençlerin bulunduğunu belirtiyor.

drone

Türkiye’nin ilk drone teknolojileri platformu Dronmarket’in geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği yeni girişimi Dronmarket Akademi çatısı altında İHA Drone Pilotu eğitimleri hız kesmeden devam ediyor.

Teknolojinin her alanda ilerlediği günümüzde İnsansız Hava Araçları’nın (İHA) pek çok sektörde kullanılmaya başladığını ifade eden Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız; Özellikle gençler artık işlerini geliştirmek, girişimci faaliyetlerde bulunmak ya da hobilerini görüntüleyip paylaşmak için İHA pilotluğu eğitimi alıyorlar. Yaptıkları işi en üst seviyeye taşımak, zaman, maliyet ve su kullanımı gibi konularda tasarruflu olmayı hedefleyen kişilerin eğitimlerimize en çok ilgiyi gösteren profil olduğunu söyleyebilirim. Her profilden her yaştan öğrencimiz var, 15 yaşında da 68 yaşında da… Ama özellikle 40 yaş üzeri CEO’lardan talep alıyoruz.   Bunu rakamsal olarak 40 yaş üzeri %37,5 CEO %12,5 CEO+40 yaş üzeri %9 olarak belirtebiliriz” dedi.

 

drone

Bu teknolojinin bugün enerjiden tarıma, lojistikten arama kurtarmaya kadar pek çok sektörde farklı işlerde kullanılabildiğini söyleyen Yaldız; “Drone uçurmanın drone eğitimlerinin önemli ve uyulması gereken kuralları var. Kafanıza göre bir drone alıp isteğiniz yerde uçuramazsınız mesela. Temmuz ayı itibari ile Türkiye’de MEB onaylı olmayan kursların verecekleri İHA Eğitimi ve Ehliyeti geçersiz sayılıyor. Bu eğitimlerin SHGM tarafından yetkilendirilmiş ve MEB onaylı İHA Eğitim Kurumları tarafından verilmesi gerekiyor. İHA pilotu olmak isteyenlere özellikle bu konulara dikkat etmelerini, eğitimleri alanında uzman ve sertifikalı pilotlardan almalarını öneririm” şeklinde konuştu.

drone

Dronmarket hakkında: Dronmarket.com 2015 yılında ileri teknoloji dron çözümleri sunmak ve bu alanda hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Dronmarket.com, kişisel ve ticari amaçlı kullanıma yönelik insansız hava araçları, yedek parça ve aksesuar satışı yapan, yurtdışı gelişmeleri yakından takip eden ve takipçilerini bilgilendirmeyi hedefleyen Türkiye’nin ilk dron teknolojileri platformudur. DJI Enterprise, DJI AGRAS, EMLID, CHASING, FrSky, Sunnysky markalarının Türkiye resmi distribütörü olan dronmarket.com uzman kadrosuyla ileri dron teknolojileri çözümleri sunmaktadır.

Tarımda dron uygulamalarında öncü konumda olan Dronmarket.com tarım dışında, Dronmarket Endüstriyel, Dronmarket Robotik, Dronmarket Akademi (SHGM Onaylı İHA Eğitimleri) ve Haritalama olmak üzere 5 ayrı alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yaptıkları projelerle adından söz ettiren dronmarket.com; İstanbul’da bulunan genel merkezleri ve Sakarya Teknokent yerleşkesinde bulunan Ar-Ge ofisleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

drone

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Getir, Şok Marketler’e Ortak Oluyor!

2021 Mobil Uygulama Kullanımı Ve Trend Startuplar

DİA Yazılım, 330 Bayi ile Tüm Türkiye’de

Instagram’a Durum Paylaşma Ve Ara Ver Adında Yeni Özellikler Geldi

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.