Dream Games’in Değerlemesi 1 Milyar Dolara Ulaştı!

Dream Games, B serisi yatırım turunda 155 milyon dolar yatırım aldıktan sonra değerlemesini 1 milyar dolara ulaştırmayı başardı. Bu 155 milyon dolarlık yatırım aldıkları B serisi yatırım turu şirketin eski yatırımcılarından olan Index Ventures ve Makers Fund’ın ortak liderliği sayesinde gerçekleşti.

Dream Games 4. Yerli Unicorn Girişimimiz Oldu!

Ülkemizde ve dünyamızda son zamanlarda çokça gündeme gelen mobil oyun girişimleri hala yüksek miktarlarda yatırım almaya devam ediyor. Geleceği ve seveni çok olan bu sektördeki unicorn olan ilk yerli girişimimiz Peak Games’ti. Bu sektörde unicorn olan ikinci yerli girişimimiz ise Dream Games oldu. Tüm yerli girişimlerimiz arasında ise dördüncü unicorn girişim oldu.

155 milyon dolar yatırım alınan B serisi yatırım turuna Index Ventures ve Makers Fund dışında Balderton Capital, IVP ve Kora katıldı. Ayrıca alınan 155 milyon dolar yatırım ile Dream Games’in bugüne kadar altığı yatırım toplam 212 milyon dolara ulaştı. Yatırım aldıktan sonra açıklamada bulunan Dream Games kurucu ortağı ve CEO’su Soner Aydemir, yeni çıkardıkları Royal Match oyununun başarısından dolayı gurur duyduklarını ve oyunu daha da büyütmek için alınan yatırımı kullanacaklarını söyledi.

Dördüncü yerli unicorn girişimimiz olan Dream Games’i tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını dört gözle bekliyoruz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi ÇEkebilecek Diğer Yazılarımız

7 Aşamada Kariyer Planı Nasıl Yapılmalı?

Biyobozunur Karton Şişe Üretimi Avrupa’da Yarışacak

Instagram Link Çıkartmalarıyla Her Kullanıcının Hikayeye Link Bırakmasına İmkan Sağlayabilir!

Efilli: Kişisel Verilerin Korunmasında Yerli Çözüm

TİİBÖT Tarafından 3-4 Temmuz Tarihleri Arasında Düzenlenen Bilişim ve Teknoloji Zirvesine Davetlisiniz!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.