/

Dgpays’e Uluslararası Yatırım!

dgpays

Türkiye’nin finansal teknoloji sektöründe öncü konumunu sağlamlaştıran Dgpays, Avrupa’dan önemli bir yatırım alarak ikinci yatırım turunu başarıyla tamamladı ve bu başarıyla birlikte Avrupa’nın en büyük fintek fonlarından Truffle Capital’in yanı sıra dünyanın önde gelen ödeme hizmetleri şirketinin stratejik yatırımlarıyla, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD’nin de yeniden yatırımıyla şirket değerini iki yıldan az bir sürede iki katından fazlasına çıkararak 600 milyon doların üzerine taşıdı.

Türkiye’nin lider fintek şirketlerinden Dgpays, ikinci yatırım turunu tamamlayarak Avrupa’dan önemli bir yatırım aldı. Avrupa’nın en büyük fintek fonlarından Truffle Capital ve dünyanın en büyük ödeme hizmetleri şirketinin stratejik yatırımları, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD’nin yeniden yatırımı ile Dgpays iki yıldan az sürede şirket değerini iki katından fazlasına çıkarıp 600 milyon doların üzerinde bir değere taşıdı.

Büyük iş birliği; Şirket kurucusu ve CEO’su Serkan Ömerbeyoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ve EBRD Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner’in katılımlarıyla 27 Şubat’ta Türkiye’nin Londra Büyükelçiliğinde düzenlenen törenle kamuoyu ile paylaşıldı.

dgpays

2017 yılında kurulan Dgpays, bugün 600 kişiyi aşan BT / Ar-Ge ekipleri tarafından Türkiye’de geliştirilen ürün ve hizmetleri ile kısa sürede bölgenin en büyük teknoloji sağlayıcısı haline geldi. Ülkemizde finansal teknolojiler sektöründe çok güçlü bir konumda bulunan ve hem finans hem de finans dışı sektörlerden 50’yi aşkın kuruma teknoloji sağlayan Dgpays, 2022 yılında yurt dışında da faaliyetlerini başlattı ve kısa sürede uluslararası alanda önemli oyunculardan biri oldu. Şirket ilk yatırım turunu da 2021 yılının sonunda tamamlamıştı.

Dgpays CEO’su Serkan Ömerbeyoğlu, şirketin hızlı büyümesini ve yatırım potansiyelini vurgulayarak, “Son aldığımız yatırımlarla şirket değerimizi 600 milyon doların üzerine taşıdık. Küresel fintek sektöründe kritik bir oyuncu olma hedefimizle büyümeye devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Türkiye’nin teknoloji yatırımlarındaki büyümeyi ve Dgpays’in uluslararası ilgiyi göstererek, “Ülkemizin teknoloji ekosistemi yetenekli girişimciler ve nitelikli çalışanlarla güçleniyor. Dgpays’e yapılan yatırım, Türkiye’nin potansiyeline olan inancı ve uluslararası yatırımcı ilgisini yansıtıyor.”

dgpays

EBRD’nin Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner, Türkiye’nin fintek sektöründeki gücüne vurgu yaparak, “Dgpays, Türkiye’nin finansal teknoloji arenasındaki en büyük aktörlerden biri. Türkiye’nin potansiyeline olan güvenimizle 2024 yılında Dgpays’e yeniden yatırım gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Aldığı uluslararası yatırımla şirket değerini daha da yükselten Dgpays, yurt dışı operasyonlarını da büyüterek global arenada güçlü bir oyuncu olmayı hedefliyor.

*Bültenden düzenlenmiştir.*

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.