///////

Depreme karşı güvenli şehirler ve bilinçli toplum için gençler Marmarathon’da buluştu!

Marmarathon

Marmara Belediyeler Birliği’nden Afet Odaklı Ideathon

Marmara Belediyeler Birliği (MBB), Marmara Urban Forum öncesinde “MARUF on the Go” programı kapsamında Üretken Akademi ve Superpool iş birliği ile “Marmarathon” etkinliği gerçekleştirildi.

 

Depremin Yıldönümünde Yenilikçi Çözümler Genç Girişimcilerden

Resim3 1

Gamex

Afet durumlarında mahalle örgütlenmelerini konu alarak gençleri geleceğin güvenli toplumlarına katkıda bulunmaya çağıran etkinlik, odağının karşılığını ekiplerin geliştirdiği inovatif fikirler ile buldu. 

7-11 Ağustos’ta başlayan bilgilendirme seminerleri ile etkinlik öncesinde konuyu özümseyen ve tanışma etkinlikleri ile ekipleşen takımlar 17-18 Ağustos’ta gerçekleşen programda afet odaklı projeleri tamamladı.

Etkinlik boyunca alanında uzman isimlerden mentorluk desteği alan, gerçekleştirilen etkinlikler ile akran öğrenmesi noktasında birbirleri ile fikirlerini geliştiren ekipler 36 saatin sonunda finalize ettikleri projeleri seçkin isimlerden oluşan jüri ile paylaştı.

36 SAAT BOYUNCA BÜYÜK DEPREMLER ELE ALINDI

Marmarathon

Marmara Belediyeler Birliği’nin uzman kadrosu, Üretken Akademi’nin deneyimli ekibi ve Superpool’un mentorluk destekleri ile ekipler konu hakkında çok değerli deneyim paylaşımlarını yakalama fırsatı buldu.

Kahramanmaraş depremleri sonrasında, Düzce depremi yıldönümü olan 17-18 Ağustos tarihlerinde fiziksel olarak düzenlenen Marmarathon’a toplam 60 kişinin oluşturduğu 15 ekip katıldı. Farklı disiplinlerden oluşturulan gruplar, 36 saat boyunca birlikte çalışarak, afet durumunda mahalle ölçeğinde dayanışmayı artırmak için yeni stratejiler ve çözümler geliştirdi.

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Cemil Arslan’ın açılış konuşmaları ve Üretken Akademi Kurucu Ortağı Kadir Can Kırkoyun’un eğitimleri ile başlayan etkinlik kapsamında ilk gün Avcılar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Rana Seymen ve Expert Group Ceo’su Selami Balcı’nın katıldığı ANTASET CEO’su Hasan Ustaosmanoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen panel ile devam etti. Geceyi uykusuz bir şekilde proje geliştirerek geçiren ekipler 36 saatin sonunda jüri karşısına çıkabilmek için aralıksız çalışmalarını sürdürdü.

TAKIMLAR GELİŞTİRDİKLERİ PROJELERLE JÜRİ KARŞISINA ÇIKTI

Marmarathon

Bir fikir üretme maratonu olarak gerçekleştirilen Marmarathon, kentleri ve toplumu afetler karşısında daha dirençli kılabilmek adına, mahalledeki dayanışmanın, yerinde müdahalenin, birlikte çalışmanın ve afetlere hazırlıklı olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak gençlerin geleceğin güvenli toplumlarına katkıda bulunmasına kapı araladı.

Etkinlik sonunda jüri karşısına çıkan takımlar geliştirdikleri projeleri kendileri için belirlenen sürede hazırladıkları profesyonel sunumlar ile aktardı. 

Dereceye giren ekipler kazandıkları para ödülünün yanı sıra Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Marmara Urban Forum – MARUF23’te sunum yapma hakkı da kazandı. 

*Diğer güncel girişimcilik programları hakkında daha fazla haber ve içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.