/

Denebunu 1,8 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

denebunu

Tüketici deneyim ve içgörü platformu Denebunu, Eksim Ventures liderliğindeki turda APY Ventures, Arya VC ve Maxis Yenilikçi GSYF’nin katılımı ile Seri A öncesi yatırım turunda 1,8 milyon dolar yatırım aldı.

Markalara uçtan uca pazarlama, yazılım çözümleri ve pazar araştırması hizmetleri sunan Denebunu, İngiltere’de hayata geçirdiği Samplico ve yeni çıkan SaaS pazar araştırması platformu Sorbunu ürünü için yatırım aldı. 

2016 yılında Duygu Özgün ve Barış Yeşilçiçek tarafından kurulan Denebunu, bugün 4 milyona yakın kullanıcı tabanının 500 milyondan fazla veri noktası sayesinde partnerlik yaptığı 1000’den fazla markayı ileri seviye segmentasyon teknikleri ile erişilmesi çok zor hedef kitlelere ulaştırıyor ve markaların kullanıcıların oluşturduğu içerikten faydalanmalarına olanak sağlıyor.

denebunu

Özgün teknolojik çözümleri ve veri odaklı bakış açıları ile Türkiye’de yakaladıkları başarıyı, son yatırım turunda yurt dışına da taşıdıklarını belirten Denebunu Kurucu Ortağı ve CEO’su Duygu Özgün, yatırım turunun amaçları hakkında şunları söyledi: “Bu turdaki yatırımı, İngiltere’deki iştirakimiz Samplico ile Türkiye ve İngiltere pazarlarında büyümek için Sorbunu adlı SaaS Pazar araştırma platformumuzu kullanmayı hedefliyoruz. Amacımız, tüm firmaları hızlıca buluşturarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği geniş kitlelere ulaştırmak ve UGC konusunda lider olmak.”

Toplanan yatırım ile; Denebunu İngiltere iştiraki Samplico’nun büyütülmesi ve Türkiye’de Mart 2023 itibarıyla hizmete sunulan yeni nesil hiper hızlı pazar araştırma platformu Sorbunu’nun desteklenmesi ve global açılımı hedefleniyor.

denebunu
Barış Yeşilçiçek ve Duygu Özgün

Denebunu’nun Global Pazara Açılış Yolculuğunda Yanındayız

Eksim Ventures’tan Uğur Mutluhan Oruncak, yatırım turuna liderlik ettiklerini ve Denebunu’nun global pazarlara açılma hedefine katkı sağlayacaklarını belirtti. Oruncak, şirketlerin teknoloji odaklı yeniliklere destek verme vizyonlarını vurguladı.

Türkiye’de Kendini Kanıtlamış Karlı İş Modelinin Globalde Yükselişi 

APY Ventures’tan Mustafa Keçeli, 2020’de yapılan ilk yatırımdan bu yana Denebunu’nun ilerlemesinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Türkiye’deki marka bilinirliği, operasyonel karlılık, İngiltere yapılanması ve Sorbunu’nun hayata geçirilmesi, şirketin ve kurucu ortakların başarılarını doğruluyor. Keçeli, bu yatırımın Denebunu’nun global operasyonlarına odaklanma sürecindeki başarı hikayesine katkı sağlayacağını ifade etti.

denebunu

Denebunu’nun Tecrübesi Yatırımda Pay Sahibi

Arya VC’den Sanem Tatlıdil Özal, Denebunu’ya yatırım yapma nedenlerini kurucu ekibin sektör deneyimi, teknik uzmanlığı, ticarileşme yetenekleri ve global pazarlara açılma potansiyeline dayandırdıklarını belirtti. Özal, ekibin yenilikçi çözümler sunarak ve hızlı adapte olma yeteneğiyle sürdürülebilir başarıya odaklandığını ve finansal gücünü koruyarak büyüme hedeflerine ulaşmasının yatırımı güçlendirdiğini ifade etti.

Sürdürülebilir ve Kendini Kanıtlamış Veri Odaklı İş Modeli 

Maxis’ten Koordinatör Selami Düz, Denebunu’nun veri odaklı sürdürülebilir iş modeliyle yurt dışında başlattığı açılım hamlesinin, girişim sermayesi sektörünün güveni ve yatırımlarıyla büyük başarılara ulaşacağına inandığını belirtti. Düz, Denebunu ekibine başarılarının devamını diledi.

*Bültenden düzenlenmiştir.*

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.