ChatGPT ve Gelişmiş Yapay Zeka, Avrupa’da Yeni Düzenlemelerle Karşı Karşıya

ChatGPT ve gelişmiş yapay zeka (AI) teknolojileri, Avrupa’da yeni düzenlemelerle mücadele etmek zorunda kalacak. Avrupa Birliği (AB), AI ve ileri teknoloji alanında düzenlemeler getirerek kullanımını denetlemeyi amaçlamaktadır.

AB, yapay zeka ve benzeri teknolojilerin potansiyel risklerini ve etik sorunlarını ele alarak kullanıcıların güvenliğini ve gizliliğini korumak istemektedir. Bu kapsamda, şirketlere ve geliştiricilere yeni düzenlemelere uyum sağlamaları için süre tanınacaktır.

Gamex

Yapay zeka alanında dünya çapında büyük gelişmeler kaydedilmiş olsa da, bu teknolojilerin insanlar üzerinde olumsuz etkileri ve potansiyel zararları konusunda endişeler artmaktadır. AB’nin düzenlemeleri, teknolojinin güvenli ve etik bir şekilde kullanılması için bir çerçeve sunmayı hedeflemektedir.

Bu yeni düzenlemeler, yapay zeka ve ileri teknoloji şirketlerinin Avrupa’daki faaliyetlerini değiştirebilir. Aynı zamanda, dünya çapında diğer ülkelerin de benzer düzenlemeler getirmesine yol açabilir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.