//

Cello, 2,3 Milyon Euro Yatırım Aldı!

Cello

Cello, kullanıcı odaklı büyüme platformunu oluşturmak için 2,3 milyon euro yatırım aldı!

Cello hangi hizmetleri veriyor?

Cello 1 1

Gamex

Ağızdan ağıza iletişimi bilinçli bir iş stratejisi haline getiren Cello, kullanıcı liderliğindeki büyüme platformunu oluşturmak için 2,3 milyon euro yatırım aldı.

Müşteri kazanımı her işletmenin en temel unsurudur. Her müşteri belirli bir süreç, zaman ve bağlılık gerektirir. Özellikle SaaS şirketleri için, müşteri kazanımı uzun zamandır üst düzey büyümeyi sınırlayan ana faktörlerden biri olarak kabul ediliyor ve mevcut stratejilerin eskimesi ve maliyetli hale gelmesiyle daha da zorlaşıyor.

Bir ürün veya hizmet hakkında kulaktan kulağa yayılan bilgiler, müşteri çekmenin yeni bir yolu değildir. Aslında, SaaS’tan restoranlara kadar her şey için ağızdan ağıza iletişim muhtemelen en güvenilir tavsiye türüdür. Ancak pazarlama ve satış ekipleri için bu, üzerinde çok az kontrol sahibi oldukları bir konuydu.

Münih merkezli bir girişim olan Cello, değerli bir büyüme kanalı olarak ağızdan ağıza iletişimden yararlanan, kullanıcı liderliğinde bir büyüme platformu geliştirdi. Şirket henüz ilk yılında 2,3 milyon euro yatırım aldı.

Yatırım detayları

Cello

Cello’nun kurucu ortağı ve CEO’su Stefan Bader: “Ürün dağıtımını ölçeklendirmek her yeni yazılım girişimi için en önemli konu ve kurucular rekabette avantaj elde etmek istiyor. En iyi şirketler yeni müşterileri çekmek ve dönüştürmek için halihazırda kullanıcı tabanlarından yararlanıyor ve satış yolculuğunun bu bölümünü optimize etmek için daha fazla fırsat görüyor. İşte Cello burada devreye giriyor. SaaS şirketlerinin ağızdan ağıza iletişimi bir müşteri edinme süper gücüne dönüştürmelerine yardımcı oluyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Tohum öncesi finansman, Tiny VC, Possible Ventures ve Notion Capital’in katılımıyla byFounders tarafından yönetildi. Şirket bu finansmanı Avrupa ve Kuzey Amerika’da pazar payı oluşturmak için kullanacak. Şiket, seri girişimcilerden ve Pitch, Twilio ve Typeform’un emektarlarından oluşan kurucu ekibiyle hızlı büyüme için iyi bir donanıma sahip.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.