/

Elektrikli Gemi Üreticisi Candela 24,5 Milyon Euro’luk Rekor Finansman Turunu Tamamladı!

Sürdürülebilir, elektrikli hidrofoil gemilerin önde gelen üreticisi Candela, bugün, oyunun kurallarını değiştiren P-12 feribotunun üretimini genişletmek için şirket tarihindeki en büyük finansman turunu tamamladığını duyurdu. Bu 24.5 milyon Euro’luk turun önemli ortaklarından biri de dünyanın en büyük tekne üreticisi Groupe Beneteau oldu.

Candela‘nın yenilikçi, bilgisayarla stabilize edilmiş hidrofoil aracı denizcilik endüstrisini altüst ediyor. Suyun sürtünmesi üzerinde yüzen bu araçlar, diğer gemi ve teknelere kıyasla %80 daha az enerji kullanarak batarya gücüyle uzun menzil ve yüksek hıza ulaşıyor –  bu da denizcilik sektöründe bir ilk oluyor. Şirket, bu araçlarıyla operatörlere daha düşük işletme maliyetleri sunarak sürdürülebilir gemilere geçişi teşvik ediyor.

candela
Bruno Thivoyon

1,46 milyar euro cirosu, 15 fabrikası, 9 markası ve yılda 8.000’den fazla yat üretimiyle dünyanın en büyük tekne üreticisi olan Groupe Beneteau‘nun CEO’su Bruno Thivoyon: “Yatırımımız Groupe Beneteau’nun ekolojik dönüşüm hedefleriyle mükemmel bir uyum içinde olup, daha sürdürülebilir teknecilik ve benzersiz deneyimler için yenilikçi çözümleri artırmaktadır. Candela’nın önemli ölçüde daha verimli elektrikli tekneler sağlayan teknolojisi, su taşımacılığını bir sonraki sürdürülebilir aşamasına dönüştürecektir” dedi.

candela
Gustav Hasselskog

Candela’nın kurucusu ve CEO’su Gustav Hasselskog ise: “Groupe Beneteau’yu aramızda görmekten daha fazla heyecan duyamazdık. Önde gelen küresel tekne şirketi olarak onların güveni, su taşımacılığını dönüştürecek teknolojimiz için bir onay damgasıdır. Önümüzdeki olasılıklar için heyecanlıyız” cümlelerini kurdu.

Yeni yatırım turu, dünyanın ilk elektrikli hidrofoil feribotu olan Candela P-12’ye yönelik talebi karşılamak üzere üretimin ölçeklendirilmesine yardımcı olacak. P-12, piyasadaki ilk hızlı ve uzun menzilli elektrikli feribot olması nedeniyle su taşımacılığında yeni bir sayfa açacak. Verimli hidrofoil teknolojisi, dizel gemilere kıyasla ömür boyu emisyonları %97,5 oranında azaltırken, aynı zamanda operatörlerin maliyetleri yarıya indirmesine olanak tanıyacak.

Xpoda, Avrupa Pazarına Hazırlanıyor!” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.