Calendly Nedir ve Nasıl kullanılır?

 

Calendly tam da bu noktada sizin işinizi kolaylaştırmayı amaçlayan ücretsiz kullanabileceğiniz bir uygulama. Randevu, toplantı ve etkinlik planlaması yapacağınız kişilerle müsait olduğunuz tarihlerinizi kolayca paylaşmanızı ve ortak bir tarih belirlemenizi sağlıyor dahası kullanması çok kolay bir uygulama. Haydi birlikte nasıl kullanmaya başlayacağımıza bakalım!

1-)Calendly’i arama motorunuzda arattığınızda ilk olarak mail adresinizle giriş yapmanızı isteyen bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz. Burada halihazırda kullandığınız mail adresinizle giriş yapabilirsizin.Calendly

Gamex

2-)Mail adresiniz ile giriş yaptıktan sonra  Calendly ,planlarınızı içeren Google Takvim’e erişebilmek için sizden izin isteğinde bulunuyor.

Calendly

 

3-)İzin verdiğiniz takdirde bulunduğunuz konuma göre saat dilimini ayarlayabileceğiniz bir sayfa ile devam ediyorsunuz.

Calendly

 

4-) Bu adımın ardından genel müsaitlik zamanlarınız ve iş tanımlarınız gibi sonrasında da değiştirebileceğiniz birkaç adımla karşılaşıyorsunuz.

Calendly

 

5-) Calendly kullanmaya başlamak işte bu kadar kolay! Artık tüm planlamalarınızı yapıp kolayca paylaşabileceğiniz aşamaya geliyorsunuz.

Calendly

6-) Şimdi de nasıl planlama yapacağımızı bir örnek ile inceleyelim. New Event Type butonu ile planlamaya başlayabiliriz ardından ne tür bir planlama yapacağımızı seçtikten sonra planlamanın detaylarını ayarlayabileceğimiz sayfa ile karşılaşıyoruz. Bu sayfada planlamamızı adlandırabilir, gerçekleştireceğimiz uygulama türünü seçebilir, süre ayarlaması yapabiliriz ve uygulamanın ana amacı olan tüm müsaitlik anlarınızı karşı tarafın görmesi için ayarlayarak  kendine uygun bir tarih seçmesini sağlayabilirsiniz.

Calendly

Calendly

Calendly

Calendly

7-)Son olarak planladığınız davetiyeleri görüntüleyip dilediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.Calendly

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri İnstagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.