Türkiye’den Globale:C-Prot!

 

C-Prot Marka Dönüşüm Sürecini S. Bilgehan Üstündağ Şu İfadelerle Anlattı:

Dünyada milyonlarca kişinin siber güvenliğini sağlayan CHOMAR olarak; güncel ürün yelpazesi ile birlikte ismimizi C-Prot olarak yeniliyoruz. Yeni marka kimliğimizde sloganımız ise, “Cognitive protection”

Bu değişiklikte amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen ürünlerimizin uluslararası arenada daha akılda kalıcı bir isim ve slogan ile yolculuğuna devam etmesidir. Yeni slogan ve logo, şirketin yeni nesil ürünlerini yönlendirecek en son teknolojiye olan bağlılığını ortaya koyar niteliktedir.

Kurulduğumuz günden bu yana, bireysel ve kurumsal siber güvenlik çözümleri üreten bir marka olarak, yeni bir dönüşüme tanıklık etmekteyiz. Son teknolojilere uyum sağlayarak daha anlaşılır şekilde, değişen müşteri ihtiyaçlarına anında çözümler üreterek müşterilerimizin yanındayız. Bu noktada siber güvenlik ürünlerimizi genişleterek; olası ve potansiyel tehditlere karşı tüm platformlarda koruma sağlayacak yeni ürünlerimizi de lansmanda tanıtıyor olacağız.

C-Prot

Marka ikonu: Prot

Markamızla özdeşleşen “Prot” isimli robotumuz da marka dönüşüm sürecinde ve ihtiyaç halinde ortaya çıkan ve koruma iç güdüsü ile müşterisini kollayan bir yaklaşım ile bizimle yol alacak.

Markamızı yenilerken, markayla özdeşleşmiş mavi rengimizden vazgeçmedik. Mavi; güvenilirlik, samimiyet, bilgelik ve profesyonellik gibi çok geniş bir yelpazede çeşitli anlamlar içerir. Markamız bu değerleri kendi içinde barındırmaktadır.

Bu dönüşümün yanı sıra; siber güvenlik ekosistemine katkı sağlayacak kampanyalar düzenlemeyi ve çeşitli etkinliklerle yenilikçi dijital reklam modellerini kullanmayı da arttırıyor olacağız, dedi.

“Herhangi bir dışa bağımlı teknoloji kullanmadan tüm platformlarda çalışan siber güvenlik ürünleri ile globaldeki yerimizi sağlamlaştıracağız”

Üstündağ, yeni adıyla C-Prot’un marka dönüşüm hikayesini anlatırken, siber güvenlik ekosistemi ile ilgili önemli konulara da vurgu yaptı. Türkiye’nin yüksek ihracat hedefine ulaşması için siber güvenlik sektörü ve teknoloji ihracatı önemli bir kalem olduğuna değinerek, ulusal güvenliğimiz için büyük önem taşıyan siber güvenlik yazılımı pazarından 2023 yılı ve sonrası için ülke olarak da pay almamız gerektiğini belirtti.

 Geniş Ürün Yelpazesi ve Genişleyen Siber Güvenlik Konsepti

Mobil cihazlardan, Akıllı Televizyonlara kadar geniş yelpazede siber güvenlik ürünleri geliştirdiklerini aktaran Üstündağ; Savunma Sanayiimiz açısından önem arz eden milli işletim sistemi Pardus destekli antivirüs uygulaması başta olmak üzere, geliştirmiş oldukları teknolojiler hakkında detaylı bilgiler verdi. Herhangi bir dışa bağımlı teknoloji kullanmadan tüm platformlarda çalışan uç nokta koruma siber güvenlik ürünü geliştirdiklerini, bu ürünlerin uluslararası arenada yapılan testler neticesinde aldığı ödül ve sertifikalar ile kendini kanıtladığını belirtti. Nesnelerin İnterneti (IoT) ile ilgili, Akıllı Televizyonlar için geliştirdiği siber güvenlik ürününün dünyada sayılı şirket tarafından üretildiğini ve yerli olarak çözüm sunan tek ürünün de kendilerinde olduklarını belirten Üstündağ; Geliştirdikleri bu platform ile, TOGG otomobilleri’nin internete bağlı tüm akıllı cihazlarla iletişimde olmasını sağlayan mobilite ekosistemine gömülü güvenlik çözümü de sağlayabileceklerini vurguladı.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.