Bitci Borsa’nın BitciEDU eğitim programına başvurular başladı!

Bitci Borsa’nın BitciEDU eğitim programına başvurular başladı!

  Yerli kripto para borsası Bitci, kullanıcılarına Blockchain teknolojisinin ve kripto ekosisteminin işleyişini anlatmak amacıyla önemli bir adım atarak BitciEdu eğitim programını başlattı. Kripto paralara yönelik eğitimleri daha erişilebilir kılmak adına hayata geçirilen programın başvuru süreci devam ediyor. Proje kapsamındaki verilecek eğitimlerle ilgili teknolojilerin benimsenme sürecine katkı sağlanması hedefleniyor.

 

Gamex

Bitci Borsa, kripto ekosisteminde yürüttüğü faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Kripto para danışmanlık platformu olan Evox iş birliğiyle BitciEDU eğitim programını başlatan borsa, her ay Bitci Borsa üyelerinden 500 kişiye kripto para eğitimi vermeyi planlıyor. Program kapsamında verilecek eğitimlerle, dijital varlıklar ve blockchain teknolojisi özelindeki enformasyonların daha erişilebilir hale getirilmesi amaçlanıyor. Video ve yazılı dokümanlarla desteklenecek derslerin Türkiye’deki kripto ekosisteminin gelişimine katkı sağlaması bekleniyor.

 

Kripto alanındaki deneyimlerini özetleyen formunu doldurarak başvuru yapan adaylar arasında yapılacak değerlendirme sonucunda programa kabul edilen kişilere e-posta yoluyla ilgili detaylar gönderilecek. Kripto para birimi eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar; Bitcichain ağındaki NFT dijital sertifikasının yanı sıra BITCI token’larını da almaya hak kazanacak. Öte yandan, program sonunda takdim edilecek sertifika ile eğitim süreçleri onaylanacak.

 

Bitci Borsa’nın BitciEDU eğitim programına başvurular başladı!

Kripto ekosistemine yönelik umut verici gelişme 

Blockchain teknolojisinin benimsenmesine katkı sağlamak ve kripto para birimlerinin kullanımını artırmak amacıyla atılan bu adım, sektörü profesyonel hale getirmeye yönelik umut verici bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Uzmanlar, sektörün uzun vadeli başarısı için finansal okuryazarlık sağlamanın ve kullanıcılara blokchain’in işleyişini aktarmanın oldukça önemli olduğunu ifade ediyor.

 

“Eğitimsiz bu işi yapmamız mümkün değil”

Finansal okuryazarlık adına eğitimlerin önemine dikkat çeken Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, yatırımcıların finansal eğitime erişim sağlamaları amacıyla BitciEdu programını aylık 500 kişilik kontenjan ile başlattıklarını duyurdu.

 

Ahmet Onur Yeygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili dostlar, eğitimsiz bu işi yapmamız mümkün değil. Daha önce söz verdiğim gibi BitciEdu programı başladı. Yatırımcılarımızın finansal eğitim almasını önemsiyoruz. Türkiye’nin en iyi finansal eğitim platformlarında Evox ile iş birliğimizi duyurmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Bültenden Düzenlenmiştir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.