Be My Eyes Nedir, Nasıl Kullanılır?

Be My Eyes

Gelişen teknoloji her gün hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Ama maalesef tüm teknolojik gelişmelere rağmen toplumun %15’i günlük hayatta hala zorlanmakta. Bu yazımızda sizlere, görme desteğine ihtiyaç duyan bireyleri dünya çapında canlı video aracılığıyla gönüllüler ve şirketlerle buluşturmayı amaçlayan Be My Eyes nedir ve nasıl kullanılır bundan bahsedeceğiz.

Keyifli okumalar.

Gamex

Be My Eyes Nedir?

Be My Eyes

2015 yılında Danimarkalı girişimci Hans Jorgen Wiberg tarafından “Görme engelli ya da görme güçlüğü çeken insanlara göz oluyoruz” mottosuyla geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Be My Eyes, görme engelli veya görme zorluğu bulunan bireyler ile gönüllülerin bir araya geldiği dünya çapında bir topluluktan oluşmaktadır. Teknolojinin gücünü ve insan ilişkilerini kullanarak görme kaybı olan insanlara bir görüş sağlayan Be My Eyes, yapılan son güncelleme ile sadece gönüllülerle değil yapay zeka ile de yardımlaşmayı sağlıyor.

Görme engeli bulunan veya görme güçlüğü bulunan bireyler, gönüllülere görüntülü çağrı ile ulaşarak yardıma ihtiyaç duydukları konu hakkında yardım alıyorlar. Örneğin dolaptaki sütün son kullanma tarihi nedir, ya da TV kumandasında HDMI düğmesi nerededir sorularına gönüllü kişilerin yardımı ve yönlendirmesi ile cevap alıyorlar.

Be My Eyes

Ücretsiz ve sınırsız arama, gece/ gündüz günün her saatinde, %100 anonim bir şekilde dünyanın dört bir yanında hizmet veren Be My Eyes şu anda güncel olarak 518.585 görme engelli kullanıcı ve 6.816.429 aktif gönüllüye sahiptir.

Be My Eyes tamamen ücretsiz bir mobil uygulamadır. Hem Google Play’de hem de App Store’da bulabilir ve bir gönüllü olarak hayatlara dokunabilir ya da görme engeliniz bulunuyorsa yardım alarak hayatıınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Be My Eyes Nasıl Kullanılır?

Be My Eyes

“Be My Eyes” uygulamasını indirdikten sonra karşınıza çıkan “Görme engelliyim ya da az görüyorum” veya “Ben görebilen bir gönüllüyüm” seçeneklerinden birini seçerek ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz. İkinci aşamayı geçmek için E-posta,Google yada Facebook hesabınız ile profilinizi oluşturmalısınız. Ardından ana dilinizi seçip görüntülü arama alabilmek için mikrofon, kamera ve bildirim izinlerini onaylamalısınız.

Be My Eyes Gönüllüsü Olmak

gonullu 1

17 yaşında ve daha büyük olan her birey Be My Eyes gönüllüsü olabilir.Görme engelli ya da görme güçlüğü çeken bir kullanıcı, yardıma ihtiyaç duyduğunda mobil uygulama aracılığıyla Be My Eyes birden fazla gönüllüye aynı anda bildirim gönderir. Uygulama, çağrıyı otomatik olarak aynı saat dilimine sahip gönüllülere iletir, aynı anda birden fazla gönüllüye çağrı gitmesinin sebebi ise çağrıya mutlaka biri tarafından yanıt verilmesini kesinleştirmektir.

Uygulama her gönüllüye kendi dilinde konuşan kişilerden gelen çağrıları iletir. Bir gönüllü olarak bir aramayı cevapladığınızda, görme engeli bulunan kişinin kamerasının önünde ne bulunduğunu görebilir ve duruma göre kişiyi yönlendirebilirsiniz. Be My Eyes gönüllüsü olarak size gelen çağrıyı bildirimin üzerine dokunarak cevaplayabilirsiniz.

Görme Engelli ya da Görme Güçlüğü Çeken Biri Olarak Be My Eyes Kullanmak

en 2

Görme engelli ya da görme güçlüğü çeken bir birey olarak etiket okuma, kıyafetleri eşleştirme, teknoloji sorunlarını giderme, ev aletlerini kurma veya bir gönüllünün canlı video üzerinden tamamlayabileceği diğer basit günlük görevler için Be My Eyes uygulamasından bir çağrı oluşturarak sizinle iletişime geçen gönüllüden yardım alabilirsiniz. Ayrıca Be My Eyes gönüllülerinin yardımcı olamayacağı kadar karışık durumlarda uzman yardım şirketlerini uygulamadan ayrılmadan arayabilir ve tıpkı bir gönüllüye bağlanır gibi görüntülü çağrı ile bağlanıp yardım alabilirsiniz. Günün her saatinde çağrı oluşturarak yardıma ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Be My Eyes mobil uygulamasında bulunan topluluk hikayelerini veya podcastleri dinleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ya da kendi hikayenizi anlatarak başkalarına ilham olabilirsiniz.

Be My Eyes uygulamasını Google Play ve App Store‘dan indirerek hayatınızı kolaylaştırabilir veya başkalarının hayatını kolaylaştırabilirsiniz.

Wattpad Nedir, Nasıl Kullanılır?” içeriğimizi detaylı bir şekilde incelemek için tıklayınız.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #NasılKullanılır Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.