/

Alphabet’in Google’ı, AI Araştırma Birimlerini Birleştiriyor: Brain ve DeepMind

E-postalara Emoji Tepkileri Geliyor

Alphabet‘in bir parçası olan Google, şirket içindeki AI (Yapay Zeka) araştırma birimlerini birleştiriyor. Bu birleşme, Google Brain ve DeepMind adlı iki önemli araştırma grubunu içeriyor ve yapay zeka alanındaki çalışmaların daha hızlı ilerlemesine yardımcı olabilir.

Google, bu birleşmenin ardından, Brain ve DeepMind’ın var olan projelerini ve çalışmalarını tek bir çatı altında yürüteceğini açıkladı. Bu değişiklik, şirketin yapay zeka alanındaki kaynaklarını ve çabalarını daha etkin bir şekilde yönlendirmesine olanak tanıyarak, daha kısa sürede önemli gelişmeler elde etmesine yardımcı olabilir.

Gamex

Yapay zeka alanında yapılan bu birleşme, Google’ın geçmişte de benzer adımlar attığını gösteriyor. Şirket, daha önce de AI ve makine öğrenimi alanındaki farklı ekipleri ve projeleri birleştirerek, daha uyumlu ve verimli bir çalışma ortamı yaratmıştı.

Google Brain ve DeepMind, dünya genelinde yapay zeka araştırmalarının önemli merkezlerinden iki tanesi olarak bilinir. Bu iki grup, özellikle derin öğrenme, doğal dil işleme ve oyun teorisi alanlarında önemli çalışmalara imza atmışlardır. Bu birleşme, AI araştırmalarında yeni ve heyecan verici gelişmelerin yaşanmasına zemin hazırlayabilir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.