Adel Kalemcilik, İyilikle Geleceğe İz Bırakmak için Art & Tech For Good Summit 2022’ye Katılıyor

50 yılı aşan tecrübesi ile kırtasiye sektörünün öncü firması olan Adel Kalemcilik, bu yıl 13-14-15 Mayıs tarihlerinde 42 Maslak’ta Goodspaces tarafından düzenlenecek Art & Tech For Good Summit 2022’de co-sponsor olarak yer alıyor. Adel Kalemcilik, “İyilik ile Geleceğe İz Bırak” mottosu ile 14 ve 15 Mayıs’ta 42 Maslak’ta kuracağı deneyim alanında çocuklar ve yetişkinlerle buluşacak.

ADEL KALEMCİLİK, “Kalite, Yenilikçilik, Başarma Tutkusu ve İyilik” olmak üzere dört temel değeri ile “Hayallerini şekillendirmek, renklendirmek ve iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma” vizyonuyla çalışıyor ve nesillerin gelişimine eşlik ediyor. Değerleri ve vizyonu doğrultusunda Adel Kalemcilik, Türkiye’den ve dünyadan konusunda uzman konuşmacıların ve panellerin yer alacağı Art & Tech For Good Summit 2022’de iyilik için sanat diyecek.

iyilik

İyilik ile Geleceğe İz Bırak

Adel Kalemcilik, özündeki iyilik değerinden beslenerek ve Birleşmiş Milletler’in 2030 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içinde yer alan İklim Eylemi ve Nitelikli Eğitim alanlarında “İyilik Ağacı” çatısı altında kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Üç gün boyunca şehrin sanat, teknoloji, iyilik merkezi olan Goodspaces’ın düzenlediği zirvede Adel Kalemcilik, kuracağı deneyim alanında tüketicilerle buluşacak. 14 Mayıs’ta lettering etkinliği ile kişiselleştirilmiş sanat deneyimi sunulurken, etkinliği son günü olan ve iyiliğe adanan 15 Mayıs’ta çocuklardan onlar için “İyilik”in ne olduğunu resmetmeleri istenecek. Yine aynı gün etkinlik kapsamında gerçekleşecek olan “İyilik ile Geleceğe İz Bırak” panelinin moderasyonunu Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler gerçekleştiricek.

Nitelikli Eğitim alanında projelerini sürdürüyor

Şirket, Nitelikli Eğitim alanında 2012 yılından beri hayata geçirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri ile eğitimde danışılan firma olma amacına paralel olarak çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu alanda hayata geçirdiği “Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin” seminerleri ve İz Bırakan Öğretmenler Platformu gibi projelerini sürdürürken, 2021 yılında, çocuk gelişiminin en kritik olduğu okul öncesi dönemi odağına olarak 1500Kelime.com Platformu’nu hayata geçirdi. Kurumsal Sosyal Sorumluluk çatısı “İyilik Ağacı” kapsamında afetlerden etkilenen bölgelerde yaşayan ve ihtiyaç sahibi çocuklara okula dönüş döneminde çeşitli STK’ların iş birliğiyle kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Daha temiz bir gelecek için; iklim eylemi

Çevresel sürdürülebilirliğe yönelik projelerini de yine İyilik Ağacı KSS çatısı altında hayata geçiren Adel Kalemcilik, “İklim Eylemi” alanında 2020 yılında başlattığı “İyilik Ağacı Ormanı” projesi kapsamında eco-drone’larla toplamda 95 bin tohum atışı yaparak ormanların gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulundu. Dünyadaki kaynakların tükenmesine engel olmak için ağaç cidarlı ürünlerini sadece endüstriyel kullanım amaçlı olarak yetiştirilen FSC® Sertifikalı ağaçlardan üretmeyi sürdürüyor. Adel Kalemcilik, tüm bunlara ek olarak üretim tesisinde toplam enerji ihtiyacının yarısını yenilenebilir enerji ile karşılıyor.

Evrim Hizaler:

Nesillerin gelişimine eşlik ediyor olmaktan mutluyuz.

Art & Tech For Good Summit 2022’de yer almanın şirket DNA’sıyla örtüştüğünü belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, sözlerine şöyle devam etti:

Adel Kalemcilik, özündeki iyilik değeri ile insanın yaşamının her evresinde kendisini ifade etmesini, duygu ve düşüncelerini aktarmasını sağlayan; içindeki yaratıcı gücü ortaya çıkararak iyi izler bırakmasını mümkün kılan yazım, çizim, boyama gereçleri üreten bir şirket. Dolayısıyla, sanat, sürdürülebilirlik, teknoloji, girişimcilik ve toplumsal fayda üzerine konuşulacak bu zirvede biz de İyilik ile Geleceğe İz Bırakmak isteyen herkesle bir araya gelmekten mutluyuz.

 

iyilik

Adel Kalemcilik hakkında:

Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, sektördeki 53. yılını kutluyor. 1969 yılında Anadolu Grubu bünyesinde faaliyete geçen Adel Kalemcilik, kurulduğu günden bu yana dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile yürüttüğü iş birliğini ortaklığa dönüştürmüş ve Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürmektedir. Adel Kalemcilik, 27 senedir Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Çayırova’da 36 bin metrekare üzerine kurulu Avrupa’nın en yeni kırtasiye fabrikasına sahip olan Adel Kalemcilik, kâğıt ürünleri haricinde gerek üretim miktarları gerekse ürün çeşitliliği açısından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi konumunda ve 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Temmuz 2015’te Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 4.000’e yakın kırtasiye ürün çeşidi ile Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Max, Panfix ve Citizen gibi kırtasiye markaları ile Sluban, Playgro gibi oyuncak markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda şirket, TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile yayınlanan 6 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarını da elinde bulunduruyor.

Kırtasiye sektöründe TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket olan Adel Kalemcilik, “Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz” felsefesiyle hareket ediyor ve yılda ortalama 40 bin ürün güvenliği ve kalite testi gerçekleştiriyor.

Adel Kalemcilik, Özünde barındırdığı “İyilik” değerinden beslenen ve Birleşmiş Milletler’in 2030 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içinde yer alan İklim Eylemi ve Nitelikli Eğitim alanlarında “İyilik Ağacı” çatısı altında topluma fayda sağlayan çok sayıda sponsorluk ve kurumsal sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.