//

52 North Health, 1,2 Milyon Euro Yatırım Aldı!

52 North Health

İngiltere merkezli girişim 52 North Health, kemoterapi gören hastalara daha güvenli ve daha etkili bakım sağlamak amacıyla 1,38 milyon euro yatırım aldı.

52 North Health & NeutroCheck

52 North Health

Medtech girişimi şimdi çözümünü büyütmeyi planlıyor. Medtech şirketi 52 North Health, kemoterapi gören hastalara daha güvenli ve daha etkili bakım sağlamayı amaçlayan bir çözüm geliştirdi: NeutroCheck.

İngiltere merkezli ekip, küçük, taşınabilir bir cihaz ve dijital bir platformdan oluşan, hastanın riskini evde parmaktan kan alma yoluyla değerlendiren, doktorların hastaları doğru bir şekilde triyaj etmesine yardımcı olan, risk altında olanlara öncelik veren bir çözüm olan NeutroCheck’i geliştirdi.

Yapılan açıklamalar

52 North Health

52 North Health CEO’su Umaima Ahmad: “NeutroCheck çözümünün değerini daha da artıracak ve onu ilk klinik denemesine götürecek bu önemli projede parlak ve çeşitli ortaklarla iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Innovate UK’den aldığımız ikinci Akıllı Hibe olan bu destek çok önemli ve parlak ekiplerimizin NeutroCheck inovasyonunu ülke çapında mümkün olduğunca çok hastaya ulaştırmaya odaklanmalarını sağlıyor, böylece NHS genelinde kanser hastalarının bakımını daha güvenli ve daha etkili hale getirebiliriz.” açıklamalarında bulundu.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.