//

10-17 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

10-17 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

Girişim Haberlerinin haftalık Türkiye Girişimcilik Ekosistemi Yatırım raporuna hoş geldiniz. Her hafta ekosistemde yapılan yatırımları ve birleşmeleri sizlere bu rapor altında aktarıyoruz. Kaçırdıysanız geçen haftanın raporuna buradan ulaşabilirsiniz. Gelin yatırım alan girişimlere şöyle bir bakalım? Yatırım alan bütün girişimleri tebrik ediyoruz.

 

1) Getmobil

Getmobil, Seri A öncesi yatırım turunda 4 milyon dolar yatırım aldı. Yatırımlar ollanda merkezli DFF (Dutch Founders Fund) liderliğinde gerçekleşirken, 212TechOne VCLogo Ventures, Maxis ve Arya katıldı.  

10-17 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

Getmobil Nedir?

Yenilenmiş elektronik ürün pazar yeri olan Getmobil, İlk olarak 2018’de Mehmet Uygun ve Zeynep Uygun tarafından kuruldu. Şirket ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından çıkarılan Yenilenmiş Cihaz Yönetmeliği kapsamında Yenileme Merkezi olarak da faaliyet gösteriyor. Kullanılmış cihazları direkt kullanıcıdan veya  iş ortaklarının takas programlarından elde eden şirket sunduğu yazılım alt yapısı sayesinde, iş ortağı küçük işletmeler satın alacakları cihazların değerlemesini profesyonel şekilde yapabiliyor.

 

2) Onedocs

  Onedocs, yatırım aldı. Yatırım Arz Portföy’ün Dördüncü Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kapsamında yapıldı. Yatırımın finansal detayları ise paylaşılmadı. 

10-17 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

Onedocs Nedir?

Onedocs, kurumlar için doküman yönetim sistemi hizmeti veriyor. Sözleşme süreçlerini en basit hale getiren çözümleriyle kullanıcıların en kolay şekilde sözleşmeleri oluşturmasını, yönetmesini, onaylamasını ve takip etmesini sağlıyor. Bu da zaman ve çaba tasarrufu anlamına geliyor. Onedocs hızlı bir başlangıç süreci sağlıyor. Ayrıca kişiye özel ayarlanabiliyor.

 

3) Pickies

Pickies, yatırım aldı. Yatırım Hakkı Alkan tarafından yapıldı. Yatırımın finansal detayları ise paylaşılmadı. Alınan yatırımın, uygulamanın kullanıcı tabanını genişletmek, büyümeyi teşvik etmek için indirimler ve ödüller gibi seçenekler sunmak ve uygulamanın yurt dışına açılmasını sağlamak için kullanılacak.

10-17 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

Pickies Nedir?

Pickies, kullanıcıların sipariş sürecini en kolay, güvenilir ve hızlı yapmasını sağlayan ayrıca online ödeme ve siparişlerin kolayca alınabilmesi hizmetlerini de kullanan bir girişim. Hikmet Alp Toka ve Gökberk Kafalı tarafından hayata geçirilen Pickies, restoran, büfe gibi yerlerin işletmeye tek bir uygulama üzerinden online sipariş alma ve servis verme imkanı sunuyor. Girişim, kullanıcıların yemek veya içecek siparişlerinde uzun süre sıra beklemesini engellemeyi hedefliyor. Online ödemeden eve teslimata kadar birçok hizmeti içinde barındırıyor.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.