//

10-17 Mart 2024 Yatırım Alan Girişimler

10-17 Mart 2024 Yatırım Alan Girişimler

Girişim Haberlerinin haftalık Türkiye Girişimcilik Ekosistemi Yatırım raporuna hoş geldiniz. Her hafta ekosistemde yapılan yatırımları ve birleşmeleri sizlere bu rapor altında aktarıyoruz. Kaçırdıysanız geçen haftanın raporuna buradan ulaşabilirsiniz. Gelin yatırım alan girişimlere şöyle bir bakalım? Yatırım alan bütün girişimleri tebrik ediyoruz.

 

1) Topi

Topi, 2,5 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldı. Tohum öncesi yatırım turunda gelen yatırım Ahmet Bilgen tarafından geldi. Alınan yatırım şirketin büyüme stratejileri doğrultusunda kullanılacak.

 

10-17 Mart 2024 Yatırım Alan Girişimler

Topi Nedir?

Topi, 2022’de Sedat Yıldırım ve Köksal Yılmaz tarafından İsteGelsin’den tanıdığımız bir girişim olarak kuruldu. Geleneksel perakende noktaları ile toptancılar arasındaki sipariş ve ürün akışını optimize etmeyi amaçlayan Topi, esnek ödeme seçenekleri sunarak kullanıcılarına ürünlere erişim sağlıyor. Platformda 5 binden fazla ürün bulunuyor. Tüm siparişleri kendi lojistik ağıyla teslim eden Topi, dağıtım optimizasyon yazılımıyla 40 farklı toptancı ürününü perakende noktalarına ulaştırabiliyor. Şu anda sadece Ankara, Bolu ve Bartın’da hizmet veren Topi, ürün yelpazesini genişleterek ve dağıtım alanını genişleterek Türkiye genelinde 81 ile hizmet vermeyi hedefliyor.

 

2) Winfluencer

  Winfluencer, 10 milyon TL yatırım aldı. Yatırım TR Angels Anonim Şirketi, TR Angels melekleri ve Arya meleklerinden geldi. 

10-18 Aralık 2022 Yatırım Alan Girişimler

Winfluencer Nedir?

Winfluencer, Influencer iş birliklerinde etkileşimin anlık raporlarla şeffaf olarak takip edilmesini sağlayan tam otomatize bir pazar yeri sunuyor. Bu dijital Influencer pazarlama platformu, Influencerlar ile markaları kazan-kazan modelinde buluştururken yapay zeka tabanlı e-ticaret ve sosyal medya analitiği ile raporlar da sunuyor. Hedefi, yapay zeka ve veri analitiği teknolojilerini kullanarak Influencer ve markaların etkileşimlerini optimize ederek daha etkili pazarlama kampanyaları oluşturmak. Winfluencer, Türkiye’de büyümeyi ve ardından dünya çapında genişlemeyi planlıyor. Kurucu Ortağı ve CEO’su Funda Yener, veriye dayalı çözümleriyle Influencerlar ve markalar arasındaki iş birliklerini optimize ettiklerini vurguluyor. Ayrıca Winfluencer’ın aldığı yatırım toplamda 12,5 milyon TL’ye ulaştı.

 

3) Wisersense

Wisersense, 630 bin euro yatırım aldı. Yatırım Arz Portföy ve Zen Girişim’den geldi. Alınan yatırım yeni ürün geliştirme faaliyetlerini hızlandırmak, yapay zeka tabanlı yazılımlarını güçlendirmek ve satış – pazarlama faaliyetlerini 4 kıtada genişletmek için kullanılacak.

10-17 Mart 2024 Yatırım Alan Girişimler

Wisersense Nedir?

Wisersense, 2021 yılında Kadem Berker Yaşar, Fatih Altunel ve Tahir Emre Esirgen tarafından kuruldu. Şirket, makinelerin sürekli olarak sağlığını izleyerek erken aşamada arızaların tespitini ve doğru planlamanın yapılmasını sağlayan yapay zeka tabanlı teknolojiler geliştiriyor. Wisersense, operasyonel verimliliği artırırken işletme maliyetlerini azaltmayı hedefliyor ve fabrikalarda, üretim tesislerinde ve endüstriyel ortamlarda makinelerin daha güvenilir ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak müşterilerine daha güvenilir üretim süreçleri sunmayı amaçlıyor. Kadem Berker Yaşar, yatırımın şirketin önemli misyonunu ileri taşıyacağını ve sağlıklı makinelerin enerji tüketimini azaltarak firmaların ve ülkelerin net-zero hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını belirtiyor. Bu sayede Wisersense, sektördeki önemini artırıyor.

 

4) HrPanda

  HrPanda, tohum yatırım turunda 250 bin dolar yatırım aldı. Yatırım Koray Gültekin Bahar’dan geldi. 

10-17 Mart 2024 Yatırım Alan Girişimler

HrPanda Nedir?

HrPanda, 2024 yılında Hilal Ataç Arıkan ve Murat Ödemiş tarafından kuruldu ve yapay zeka destek modülleriyle müşterilerin doğru profillere kısa sürede ulaşmasını sağlıyor. Murat Ödemiş’in kurucusu olduğu Univenn Startup Studio’nun teknoloji yatırımı ve ortaklığıyla güçlenen HrPanda, tüm işe alım süreçlerini tek bir platformda birleştirerek işverenlere ve iş arayanlara uçtan uca bir deneyim sunuyor. Yeni nesil ATS (Aday Takip Sistemi) platformu ile işe alım süreçlerini optimize eden HrPanda, süreci daha hızlı, verimli ve objektif hale getirmeyi amaçlıyor. Kurucu Ortağı Dr. Murat Ödemiş, yapay zekanın HrPanda’nın temelinde yer aldığını ve globalde alanında ilk akla gelen ürünlerden biri olmayı hedeflediklerini belirtiyor. Şu anda yapay zeka algoritmalarıyla başvuru oluşturma ve aday değerlendirme kısmında öngörüler sağlayan HrPanda, aynı zamanda yetenek avcılığı ve takımı sürece dahil etme gibi birçok özelliği içeriyor. HrPanda’nın ürününün Hilal ve Murat’ın tecrübesiyle harika bir şekilde geliştiğini ve önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğine inanan Koray Gültekin Bahar, bu yenilikçi teknolojiyi desteklediği için oldukça mutlu olduğunu belirtiyor.

 

5) Cubtale

Cubtale, yatırım aldı. Yatırım StartersHub’dan geldi. Cubtale ve StartersHub’ın arasında gerçekleşen yatırımın finansal detayları ise paylaşılmadı.

10-17 Mart 2024 Yatırım Alan Girişimler

Cubtale Nedir?

ABD merkezli olan 2020 yılında kurulan şirket, ebeveynlere yönelik kişiselleştirilmiş rehberlik hizmeti sunarak bebek bakımı kalitesini artırmayı hedefliyor. Veri odaklı öngörülerle ebeveynlere bebek bakımı konusunda destek sağlayan bir platform geliştiriyorlar. Bu platform, kullanıcıların bebeklerinin sağlık ve gelişim süreçlerini izlemelerine, bilgi alışverişinde bulunmalarına ve uzman tavsiyelerine erişmelerine olanak tanıyor. Şirketin temel amacı, ebeveynlerin bebeklerinin sağlığı ve mutluluğuyla ilgili doğru bilgilere ulaşmalarını sağlayarak onların güvenli ve bilinçli bir şekilde büyütmelerine destek olmak.

 

6) Retter.io

Retter.io, 1,5 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım Inveo Ventures, Boğaziçi Ventures ve melek yatırımcılardan geldi. 

10-17 Mart 2024 Yatırım Alan Girişimler

Retter.io Nedir?

2014 yılında Baran Baygan tarafından yazılım şirketi olarak kurulan Retter.io, 2020 yılında Emre Öget’in katılımıyla büyüme sürecini hızlandırdı. Workup Girişimcilik Programı’nın 8. dönem mezunlarından biri olan Retter, kullanıcılarının zaman ve maliyet tasarrufu elde etmeyi amaçlıyor. 2022’de ürünleşme sürecini başlatan Retter, Türkiye ve MENA bölgesinde 20’den fazla perakende ağırlıklı markaya ürün ve hizmet sağlıyor. SaaS olarak da kurulum sağlanabilen Retter.io platformu, firmaların kendi bulut hesaplarında kurulup çalışabiliyor. Müşteri portföyünde Starbucks Türkiye, Unilever, Emirates Leisure Retail, Doğuş Grubu, Koç Grubu, A101, Costa Coffee UAE ve Gratis gibi önemli markalar bulunuyor. Şirket, müşterilere açık kaynak kodlu hazır cüzdanlar, hızlı teslimat sistemleri, promosyon ve sadakat sistemleri gibi çözümler sunuyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.